Sorry Boys: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
m aktualizacja |
Talizman32 (dyskusja | edycje) Znaczniki: Z urządzenia mobilnego Z wersji mobilnej (przeglądarkowej) |
||
Linia 157: | Linia 157: | ||
|- |
|- |
||
|align=left|„Niedziela” |
|align=left|„Niedziela” |
||
| – || – || – || |
| – || – || – || 30 |
||
| |
| |
||
| |
| |
Wersja z 00:16, 23 maj 2020
Sorry Boys podczas występu na Festiwalu w Jarocinie, lipiec 2014 | |
Rok założenia | |
---|---|
Pochodzenie | |
Gatunek | |
Skład | |
Bela Komoszyńska Tomasz Dąbrowski Piotr Blak | |
Byli członkowie | |
Maciej Gołyźniak Bartosz Mielczarek | |
Współpracownicy | |
Patryk Stachura Wojtek Deręgowski | |
Strona internetowa |
Sorry Boys – polski zespół rockowy, założony w 2006 w Warszawie.
Historia zespołu
Zespół muzyczny został założony w 2006 w Warszawie przez Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka[1]. W tym samym roku dołączyła do nich wokalistka Bela Komoszyńska. Laureaci „Nagrody dziennikarzy” na festiwalu TOPtrendy 2014[2]. W marcu 2017 album studyjny Roma uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku alternatywa[3].
Skład zespołu
Obecny skład zespołu
- Bela Komoszyńska – śpiew, instrumenty klawiszowe (od 2006)
- Tomasz Dąbrowski – gitara (od 2006)
- Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe (od 2006)
Byli członkowie
- Maciej Gołyźniak – perkusja (2011–2017)
- Bartek Mielczarek – bas (2011–2017)
Dyskografia
Albumy studyjne
Rok | Dane dot. albumu | Najwyższe pozycje na liście | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
POL [4] | |||||||||
2010 | Hard Working Classes
|
– | |||||||
2013 | Vulcano
|
26 | |||||||
2016 | Roma
|
28 | |||||||
2019 | Miłość
|
12 | |||||||
„–” oznacza, że album nie był notowany na danej liście. |
Single
Rok | Tytuł | Najwyższe pozycje na listach | Certyfikat | Sprzedaż | Album | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
POL (airplay) [7] |
POL (airplay nowości) [8] |
LP3 [9] |
SLiP [10] | |||||
2011 | „Chance” | – | – | – | 3 | Hard Working Classes | ||
„Give Me Back My Money” | – | – | – | 27 | ||||
2013 | „The Sun” | – | – | 28 | 29 | Vulcano | ||
„Phoenix” | – | – | – | 25 | ||||
„Evolution (St Teresa)” | – | – | – | 29 | ||||
2016 | „Wracam” | – | – | 45 | 8 | Roma | ||
2017 | „Zwyczajne cuda” | – | – | 7 | 39 | |||
„Miasto Chopina” | – | – | 35 | – | ||||
2019 | „Jesteś pragnieniem” | – | – | 32 | 47 | Miłość | ||
„Absolutnie, absolutnie” | 33 | 2 | 16 | 7 |
| |||
2020 | „Warszawa czeka” | – | – | 30 | – | |||
„Niedziela” | – | – | – | 30 | ||||
„–” oznacza, że utwór nie był notowany na danej liście. |
Przypisy
- ↑ Jacek Świąder: Sorry Boys. culture.pl. [dostęp 2016-09-20]. (pol.).
- ↑ Future Folk artystą „Trendy”, Sylwia Grzeszczak przebojem roku. media2.pl. [dostęp 2019-03-23]. (pol.).
- ↑ Nagroda Muzyczna Fryderyk: Nominowani i laureaci. zpav.pl. [dostęp 2017-03-09]. (pol.).
- ↑ OLiS – sprzedaż w okresie 04.11.2013 – 11.11.2013. olis.onyx.pl. [dostęp 2013-11-28]. (pol.).
OLiS – sprzedaż w okresie 18.11.2016 – 24.11.2016. olis.onyx.pl. [dostęp 2016-12-01]. (pol.).
OLiS – sprzedaż w okresie 10.05.2019 – 16.05.2019. olis.onyx.pl. [dostęp 2019-05-23]. (pol.). - ↑ Sorry Boys – Hard Working Classes. muzyka.wp.pl. [dostęp 2013-11-28]. (pol.).
- ↑ Sorry Boys – Vulcano. muzyka.wp.pl. [dostęp 2013-11-28]. (pol.).
- ↑ Sorry Boys – Absolutnie, absolutnie (AirPlay Top: 06.07. – 12.07.2019). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2019-07-15]. (pol.).
- ↑ Sorry Boys – Absolutnie, absolutnie (AirPlay Nowości: 22.06. – 28.06.2019). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2019-07-01]. (pol.).
- ↑ LP3 – statystyki dla wykonawcy Sorry Boys. lp3.pl. [dostęp 2013-11-28]. (pol.).
- ↑ SLiP – Statystyki dla wykonawcy Sorry Boys. radioszczecin.pl. [dostęp 2013-11-28]. (pol.).
Sorry Boys – Zwyczajne cuda (Notowanie 1352). radioszczecin.pl. [dostęp 2017-05-12]. (pol.).
Sorry Boys – Jesteś pragnieniem (Notowanie 1448). radioszczecin.pl. [dostęp 2019-03-23]. (pol.).
Sorry Boys – Niedziela (Notowanie 1511). radioszczecin.pl. [dostęp 2020-05-18]. (pol.). - ↑ Złote płyty CD (przyznane w 2019 roku). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2019-12-12]. (pol.).
- ↑ Regulamin przyznawania wyróżnień. bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2019-12-12]. (pol.).