Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 25: | Linia 25: | ||
| {{Flaga|HUN|1957}} [[Miszkolc]] |
| {{Flaga|HUN|1957}} [[Miszkolc]] |
||
| {{Flaga|HUN|1957}} [[Zoltán Adorján]] |
| {{Flaga|HUN|1957}} [[Zoltán Adorján]] |
||
| {{Flaga|ITA}} [[Armando Castagna]] |
| {{Flaga|ITA|1946}} [[Armando Castagna]] |
||
| {{Flaga|GBR}} [[Neil Evitts]] |
| {{Flaga|GBR}} [[Neil Evitts]] |
||
|align=center| {{r|86-89}} |
|align=center| {{r|86-89}} |
||
Linia 47: | Linia 47: | ||
|- |
|- |
||
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1990|1990]] |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1990|1990]] |
||
| {{Flaga|ITA}} [[Lonigo]] |
| {{Flaga|ITA|1946}} [[Lonigo]] |
||
| {{Flaga|DNK}} [[Hans Nielsen]] |
| {{Flaga|DNK}} [[Hans Nielsen]] |
||
| {{Flaga|HUN}} [[Zoltán Adorján]] |
| {{Flaga|HUN}} [[Zoltán Adorján]] |
||
Linia 74: | Linia 74: | ||
| {{Flaga|POL}} [[Tomasz Gollob]] |
| {{Flaga|POL}} [[Tomasz Gollob]] |
||
| {{Flaga|AUS}} [[Leigh Adams]] |
| {{Flaga|AUS}} [[Leigh Adams]] |
||
| {{Flaga|ITA}} [[Armando Castagna]] |
| {{Flaga|ITA|1946}} [[Armando Castagna]] |
||
|align=center| {{r|90-93}} |
|align=center| {{r|90-93}} |
||
|} |
|} |
||
Linia 166: | Linia 166: | ||
| 9. |
| 9. |
||
|align=left| {{sortname|Armando|Castagna}} |
|align=left| {{sortname|Armando|Castagna}} |
||
|align=left| {{Państwo|ITA}} |
|align=left| {{Państwo|ITA|1946}} |
||
| 1987–1993 |
| 1987–1993 |
||
| – || 1 || 1 |
| – || 1 || 1 |
||
Linia 284: | Linia 284: | ||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 6. |
| 6. |
||
|align=left| {{Państwo|ITA}} |
|align=left| {{Państwo|ITA|1946}} |
||
| – || 1 || 1 |
| – || 1 || 1 |
||
| 2 |
| 2 |
Wersja z 18:47, 25 lut 2021
Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu (ang. Speedway Champions Cup) – indywidualne zawody żużlowe organizowane w latach 1986–1993 pod patronatem FIM. Od 1987 zawody te rozgrywano także jako memoriał Johna Hoskinsa.
Zawody te odbywały się bez eliminacji, startowali w nich zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli tytuł indywidualnego mistrza swojego kraju. Gdy mistrz kraju nie mógł wystartować w zawodach zastępował go wicemistrz.
Medaliści
Klasyfikacja medalowa
Według zawodników
Lp. | Zawodnik | Państwo | Lata[a] | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zoltán Adorján | Węgry | 1987–1992 | 1 | 2 | 1 | 4 |
2. | Hans Nielsen | Dania | 1990–1991 | 1 | – | 1 | 2 |
3. | Erik Stenlund | Szwecja | 1986 | 1 | – | – | 1 |
3. | Per Jonsson | Szwecja | 1988 | 1 | – | – | 1 |
3. | Jan O. Pedersen | Dania | 1989 | 1 | – | – | 1 |
3. | Lars Gunnestad | Norwegia | 1991 | 1 | – | – | 1 |
3. | Gert Handberg | Dania | 1992 | 1 | – | – | 1 |
3. | Tomasz Gollob | Polska | 1993 | 1 | – | – | 1 |
9. | Antonín Kasper | Czechosłowacja | 1986–1991 | – | 1 | 1 | 2 |
9. | Armando Castagna | Włochy | 1987–1993 | – | 1 | 1 | 2 |
11. | Wiktor Kuzniecow | ZSRR | 1986 | – | 1 | – | 1 |
11. | Gerd Riss | RFN | 1988 | – | 1 | – | 1 |
11. | Mitch Shirra | Nowa Zelandia | 1989 | – | 1 | – | 1 |
11. | Leigh Adams | Australia | 1993 | – | 1 | – | 1 |
15. | Neil Evitts | Wielka Brytania | 1987 | – | – | 1 | 1 |
15. | Kai Niemi | Finlandia | 1989 | – | – | 1 | 1 |
15. | Simon Wigg | Wielka Brytania | 1990 | – | – | 1 | 1 |
15. | Peter Karlsson | Szwecja | 1992 | – | – | 1 | 1 |
Według państw
Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Dania | 3 | – | 1 | 4 |
2. | Szwecja | 2 | – | 1 | 3 |
3. | Węgry | 1 | 2 | 1 | 4 |
4. | Norwegia | 1 | – | – | 1 |
4. | Polska | 1 | – | – | 1 |
6. | Czechosłowacja | – | 1 | 1 | 2 |
6. | Włochy | – | 1 | 1 | 2 |
8. | ZSRR | – | 1 | – | 1 |
8. | RFN | – | 1 | – | 1 |
8. | Nowa Zelandia | – | 1 | – | 1 |
8. | Australia | – | 1 | – | 1 |
12. | Wielka Brytania | – | – | 2 | 2 |
13. | Finlandia | – | – | 1 | 1 |
Uwagi
- ↑ Lata, w których dany zawodnik zdobywał medale.
Przypisy
- ↑ a b c d Zapomniane turnieje: Indywidualny Puchar Europy (część 1). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2019-06-25]. (pol.).
- ↑ a b c d Zapomniane turnieje: Indywidualny Puchar Europy (część 2). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2019-06-25]. (pol.).
Bibliografia
- Indywidualny Puchar Europy. speedway.hg.pl. (pol.).
- Zapomniane turnieje: Indywidualny Puchar Europy: część 1., część 2. sportowefakty.pl. (pol.).