Encyclopaedia Metallum: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 149 bajtów ,  13 lat temu
"w odróżnieniu od EM:TMA - przyjmowane są wszystkie zespoły związane z muzyką ciężką. Często pomijane na EM:TMA jak punk czy stricte rock" - o co tu chodzi
(aktualizacja)
("w odróżnieniu od EM:TMA - przyjmowane są wszystkie zespoły związane z muzyką ciężką. Często pomijane na EM:TMA jak punk czy stricte rock" - o co tu chodzi)
Encyclopaedia Metallum pozwala zarejestrowanym użytkownikom na utworzenie bądź edytowanie istniejących danych, jednak każda ingerencja musi być zaakceptowana przez [[moderator]]a. Użytkownicy mogą także dodawać własne recenzje albumów oraz tworzyć prywatne kolekcje albumów. Serwis prowadzi ranking użytkowników, ilość otrzymywanych punktów jest zależna od znaczenia przesłanych bądź poprawionych danych.
 
Encyklopedia gromadzi dane na temat grup muzycznych z gatunku [[Lista gatunków muzycznych wywodzących się z heavy metalu|heavy metal i pochodnych]]. Akceptowane są także zespoły z gatunku [[dark ambient]] (gatunkiem pośrednio powiązanym z metalem) oraz [[grindcore]]. Zespoły grające [[nu metal]] są stanowczo ignorowane. Przede wszystkim to ten odłam muzyki metalowej doprowadził do stworzenia przeciwległego pojęcia true metal - muzyki metalowej nie związanej z jej komercyjnymi odłamami. Nie są także zbierane informacje o grupach strictehard [[rock]]owych lub [[punk]]owych.
 
Encyklopedia jest wolna od reklam. Pod koniec [[grudzień|grudnia]] [[2007]] r. strona zgromadziła informacje na temat 55000 zespołów muzycznych, posiadała 94000 zarejestrowanych użytkowników, a także 32000 recenzji albumów.
== Polski odpowiednik ==
 
'''Polskim odpowiednikiem''' EM:TMA jest portal '''HeavyMusic.pl''', na którym znajdują się kompendia zespołów, w szczególności mało znanych polskich kapel, w odróżnieniu od EM:TMA - przyjmowane są wszystkie zespoły związane z muzyką ciężką. Często pomijane na EM:TMA jak punk czy stricte rock
 
==Linki zewnętrzne==
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne