Martwy ciąg: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 495 bajtów ,  12 lat temu
brak opisu edycji
m (kat.)
==Technika==
 
Martwy ciąg wykonuje się podnosząc sztangę z ziemi do momentu, w którym plecy i nogi ćwiczącego są całkowicie wyprostowane a sztanga z ciężarami znajduję się nad głową. Nogi należy ułożyć w pozycji rozkroku do 35cm, w zależności od wzrostu. Pozycją wyjściową jest trzymanie sztangi nad kolanami z wyprostowanymi kolanami.
Martwy ciąg wykonuje się podnosząc sztangę z ziemi do momentu, w którym plecy i nogi ćwiczącego są całkowicie wyprostowane. Pozycję wyjściową należy zająć stając przed sztangą tak, aby znajdowała się ona przed stopami, a następnie pochylić się i chwycić ją dłońmi rozłożonymi na szerokość barków. Bardzo ważne jest zachowanie przez cały czas wykonywania ćwiczenia naturalnej krzywizny pleców, to znaczy lekkie wypchnięcie do przodu klatki piersiowej i wypięcie pośladków. Niedopuszczalne jest wykonywanie tego ćwiczenia z plecami wygiętymi w tak zwanym "kocim grzbiecie", czyli z cofniętą klatką piersiową, wypchniętymi ramionami i wygięciem kręgosłupa w łuk. Po podniesieniu ciężaru należy przytrzymać go około jednej sekundy w pozycji wyprostowanej i odłożyć z powrotem na ziemię. Jeśli ćwiczący wykonuje serię kilku bądź kilkunastu powtórzeń, to po każdym z nich należy odłożyć sztangę na ziemię.
Aby prawidłowo wykonać ćwiczenie należy przez około 3sek trzymać sztangę w wyprostowanymi ramionami unoszącymi sie nad glową
 
==Zastosowanie==
 
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne