Certificate in Advanced English: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
jrtjjjjjjjjj
m (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Mrug. Autor wycofanej edycji to 77.223.236.16.)
(jrtjjjjjjjjj)
* '''Writing''' - pisanie. W tej części należy stworzyć własne teksty w języku angielskim na zadane tematy. Typy wypracowań do napisania to: notatka, list oficjalny, list nieoficjalny, praca na konkurs, raport, propozycja, rozprawka, artykuł, opowiadanie. Trwa 2 h.
* '''English in Use''' - test gramatyczno-leksykalny. Testuje znajomość kolokacji, słownictwa, gramatyki, stylów języka angielskiego (zamiana stylu z formalnego na nieformalny i odwrotnie), interpunkcji, jak i umiejętności logicznego uporządkowania tekstu pod względem zarówno logicznym jak i gramatycznym. Trwa 1 h 30 minut.
* '''Listening''' - słuchanie. Składa się z 4 nagrań, z czego jedno jest odtworzone tylko raz, pozostałe dwa razy. Zadanie polega na wypełnieniu pustych miejsc lub przyporządkowaniu postaci i ich opinii wypowiedziom usłyszanym z taśmy, czy też wybraniu poprawnej odpowiedzi (z czterech możliwych) na pytania związane z usłyszanym nagraniem. Trwa ok. 45 minut.Zadan<math>
== Tutaj wprowadź wzór ==
* '''Speaking''' - mówienie. Dzieli się na 4 części: odpowiadanie na pytania egzaminatora, opisywanie, porównanie i spekulacja na temat prezentowanych obrazków, dyskusja i ponownie odpowiadanie na pytanie egzaminatora. Trwa ono ok. 14-15 minut, odbywa się w parach, jako jedyna część egzaminu nie jest oceniana w [[Uniwersytet Cambridge|Cambridge]].
[[Grafika:[[Grafika:Przykład.jpg]][[Grafika:[[Grafika:Przykład.jpg]][[Grafika:<nowiki>Przykład.jpg</nowiki><nowiki>
----
Tutaj wstaw niesformatowany tekst<sup>
<gallery>
Tekst indeksem górnym
</gallery>
 
<gallery>
Przy czym za każdą część można uzyskać po tyle samo punktów- punkty do zdobycia z każdej części przelicza się na 40 pkt., czyli maksymalnie można uzyskać 200 pkt.
 
<gallery>
Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej 60% wszystkich punktów.
Grafika:Przykład.jpg|opis 1
Grafika:Przykład1.jpg|[[Jacuzzi]]
Grafika:Przykład2.jpg|[[chomik]]
</gallery>
 
<gallery>
Egzamin jest organizowany w trzech sesjach - wiosennej (marzec), letniej (maj - czerwiec) i zimowej (listopad - grudzień).
[[Kategoria:Grafika:Przykład.jpg|opis 1
Grafika:Przykład1.jpg|[[Jacuzzi]]
Grafika:Przykład2.jpg|[[chomik]]]][[Kategoria:{{Nazwa kategorii}}<ref>== Zobacz też ==
* [[Przykład]]
 
{{Przypisy}}
Egzamin ten został wprowadzony w [[1991]] roku.
 
== Bibliografia ==
{{bibliografia start}}
# [[Przykład]]
{{bibliografia stop}}
 
== Linki zewnętrzne ==
*
 
przypis, informacje o źródle'''''Tekst pochyłą czcionką'''''</ref>]]
</gallery>
 
</gallery>
</sup></nowiki>]]]]]]</math>
 
Osoba, która uzyskała certyfikat CAE oraz legitymuje się dyplomem ukończenia [[studia magisterskie|studiów magisterskich]], [[studia wyższe zawodowe|wyższych zawodowych]] na dowolnym kierunku, a ponadto posiada [[przygotowanie pedagogiczne]], lub legitymuje się dyplomem ukończenia [[zakład kształcenia nauczycieli|zakładu kształcenia nauczycieli]] może zostać zatrudniona na stanowisku [[nauczyciel|nauczyciela]] języka angielskiego w polskich szkołach.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne