Mandalorianie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 9 bajtów ,  13 lat temu
m
brak opisu edycji
(literówka w opisie)
mNie podano opisu zmian
'''Mandalorianie''' - rasa,wielorasowy alud później osoby kierującekierujący się specyficzną "filozofią", w fikcyjnym świecie ''[[Gwiezdne wojny|Gwiezdnych wojen]]''.
 
==Historia==
4000 BBY - Taungowie powoli wymierali. Zostawili po sobie tradycje i wiele innych ras ją przejęło. Mando'ade nosili hełmy z wizjerami w kształcie "T", co stało się ich znakiem rozpoznawczym. Zaczęli organizować wyprawy wojenne (Konkwisty) i nosili miano Konkwistadorów.
 
Wielka Wojna Sithów - Mandalor Nieposkromiony pokonany przez Ulica Qel-Dromę poprzysiągł mu wierność. Mandalorianie stali się trzonem armii Sithów. Gdy ManalorMandalor Nieposkromiony zginął, tytuł przyjął jeden z ostatnich Taungów, Mandalor Ostateczny, a Mando'ade zrezygnowali z udziału w wojnie.
 
Wojny Mandaloriańskie - Mandalorianie uderzyli na Republikę i zmusili jej flotę i armię do odwrotu. Sytuacja się radykalnie zmieniła, gdy Jedi Revan zmotywował, wbrew woli Rady, wielu Jedi do walki za republikę. Mandalorianie nie mogąc sprostać jego geniuszowi taktycznemu i umiejętnościom, zostali pokonani na Malachorze V. Misji ich odrodzenia poświęcił się Canderous z klanu Ordo. Canderous mianował się nowym Mandalorem i poprowadził swoich ludzi do walki z Sithami, by pomóc [[Wygnana Jedi|Wygnanej Jedi]].
180

edycji

Menu nawigacyjne