VBScript: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 190 bajtów ,  11 lat temu
m
Przywrócono starszą wersję, jej autor to Marcin.Lepiarz. Autor wycofanej edycji to 217.28.147.195.
(kkkkkkkk)
m (Przywrócono starszą wersję, jej autor to Marcin.Lepiarz. Autor wycofanej edycji to 217.28.147.195.)
'''VBScript''' (ang. ''Microsoft's Visual Basic Scripting Edition'') – [[język skryptowy]] stworzony przez firmę [[Microsoft]] i stanowiący część rodziny języków [[Visual Basic]].
 
VBScript pierwotnie został zaprojektowany jako część technologii [[Active Server Pages|ASP]] (ang. ''Active Server Pages'') w celu uniknięcia konieczności stosowania plików wsadowych [[MS-DOS]] w serwerach [[World Wide Web|WWW]] wykorzystujących ASP. Później język ten został zaadaptowany do przeglądarki [[Internet Explorer]], jako alternatywa i konkurencja dla opracowanego przez firmę [[Netscape Communications Corporation|Netscape]] języka [[JavaScript]]. Podobnie do JavaScript język VBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqbuzzzzzeeqqScriptVBScript przeznaczony jest do pisania skryptów wbudowanych w strony WWW i rozszerza możliwości klasycznych dokumentów HTML. Skrypty VBScript wykonywane są po stronie klienta, tzn. uruchamiane są na komputerze użytkownika przez przeglądarkę automatycznie po wczytaniu przez nią dokumentu HTML zawierającego kod skryptu.
 
Pod względem funkcjonalności VBScript jest bardzo zbliżony do starszych wersji JavaScript, ale jego składnia podobna jest bardziej do języka [[BASIC]] niż do języka [[Java]].

Menu nawigacyjne