Wikipedia:Poczekalnia: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
m (→‎Aleksandra Kisio: komentarz)
m (→‎Jacek Wygoda: komentarz)
*Kriis73, złe porównanie, stanowisko Dyrektora BL bardziej można porównać z Prokuratorem Krajowym a nie Prokuratorami Apelacyjnymi czy Prezesami Sądów Apelacyjnych. Świadczy o tym sam sposób powoływania, kadencyjność (apelacyjni póki co tego nie mają i w zasadzie w każdej chwili mogą być odwołani) i to że Dyr BL jako prokurator (zawsze może nim być tylko prokurator) jest zwierzchnikiem prokuratorów oddziałowych biur lustracyjnych. Ci z kolei posiadają status tożsamy ze statusem prokuratorów prokuratur apelacyjnych. Słusznie ktoś powyżej podniósł fakt, iż inne osoby o charakterze tylko urzędników z IPN mają hasła (np rzeczony Łukasz Kamiński (trudno uznać by miał dorobek naukowy). Hasło ma też np Gabrel, którego status jest taki sam jak Wygody (dodatkowo ma on uprawnienia zastępcy prokuratora generalnego). Zwracam też uwagę, że hasła mają prawie wszyscy Prokuratorzy Krajowi. Nie mylmy urzędnika z IPN ze zwierzchnikiem prokuratorów lustracyjnych. Ktoś powyżej pytał o osiągnięcia. W przypadku wysokich rangą urzędników (funkcjonariuszy) państwowych to chyba nieporozumienie? Zapytam - a jakie osiągniecia ma Marczuk (ten od GIC, ABW, SKW), Bondaryk (ABW), czy aktualny szef CBA (p.o Szefa) - Wojtunik?? A status i ustawowe ulokowanie np Wojtunika i Wygody jest takie samo. Adam 19:49, 9 lis 2009 (CET)
:*Departament w IPN to po prostu urzędnicza fucha bez znaczenia. Marczuk, Bondaryk, Wojtunik są szefami specsłużb, autoency z racji funkcji. Porównanie do PK to żart. A tych innych "historyków" z trzema publikacjami na krzyż, które przeczytał chyba tylko korektor, jeżeli są tacy na Wiki, można po prostu powywalać. [[Wikipedysta:Elfhelm|Elfhelm]] ([[Dyskusja wikipedysty:Elfhelm|dyskusja]]) 19:32, 10 lis 2009 (CET)
*Zostawić. Co prawda urzędnik, ale nie byle jaki. Powołany przez prezydenta, a to też o czymś świadczy. Może nie porównałbym tego stanowiska z PK, ale nie zrównałbym go też ze zwykłymi urzędasami. Tak jak pisano wyżej, szefowie pionów w IPN mają swoje hasło, więc DBL też powinien mieć. [[Wikipedysta:Episcopus|<span style="color: blue">'''Episcopus'''</span>]] [[Dyskusja wikipedysty:Episcopus|<sub><b><span style="color: red">'''dyskusja'''</span></b></sub>]] 02:55, 11 lis 2009 (CET)
 
=== [[Tigran Vardikyan]] ===
599

edycji

Menu nawigacyjne