Beyşehir (jezioro): Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 2634 bajty ,  12 lat temu
brak opisu edycji
m (robot dodaje: fr:Lac de Beyşehir)
Nie podano opisu zmian
 
W pobliżu znajduje się miasto [[Beyşehir]].
 
Południowym i północnym brzegu jeziora płytkie, najgłębsza część wynosi 10 metrów. Poziom wody jeziora i strefy różnią się w zależności od sezonu i roku.
 
Okres obserwacji 1960-1990 w jeziorze, poziomu najniższego od października 1975 uznano za 1121,96 metrów. Ten poziom pojezierze było 64.500 ha. Najwyższy poziom wody w tym samym okresie obserwacji, marzec 1981, został 1125,50 metrów. Ten poziom powierzchni jeziora 74.600 ha.
 
Jezioro beslenimi; góry Sultan i strumieni i potoków w górach Anamas, południe i zachód od ery mezozoicznej bruzdy wapienia sprężyny, dno jeziora i źródła opadów wchodzących bezpośrednio na powierzchnię jeziora. Karmienie jeziora, strumienie, które łącznie 27 sztuk od tych najważniejszych; Çarıksaray Deresi na północ, zachód Ozan rzeki na południu Pinar Platon (Sarıöz Brook), Ekspres cieplne, tarniny, z prowincji Soğuksu rzeka.
 
Opróżniania jeziora, położony na zachód od kierunku północ-południe w regionie wody Manavgat, aby poruszać się Duden, wody do celów rolniczych i prowadzone są poprzez parowanie.
 
Regiony i rzek są rozproszone w gęstych trzcinach, gdzie wschodniego i północnego wybrzeża są bogate odżywcze charakter. Jednak duża część jest ekologicznie pożywne medium.
 
Jezior w zakresie produkcji akwakultury jest najważniejsze jeziora. Karp głównie Akbalık, Ryba Flower, Gövce, Sarıbalık gatunków ryb, które znajdują się w jeziora i błota do.
 
Ponieważ właściwości klimatyczne obszar jeziora, Morze Śródziemne i przejścia między klimatycznych cech İçanadolu pokazuje. Częściowo lub całkowicie zamrożonych powierzchni jeziora w zimie, ponieważ ptaki nie są w dobrym obszar zimowania. Jednakże kaczki i nurkowie w miesiącach wrześniu i październiku grupy stanowią więcej niż dziesięć tysięcy. Wraz z pojawieniem się pod koniec października i sakarmeke gęsi całkowitej populacji ptaków w ellibinleri jezioro przechodzi. Kilka lat liczba ta wyniesie kilka razy.
 
Znaczenie jako obszaru Beyşehir inkubacji jest znany od 1930 roku. Pierwszym znanym Dalmatian Pelican Lake kolonie inkubacji wysp Beyşehir zostały zidentyfikowane. Wyspy, polowań i działalności człowieka ze względu na ich stosunkowo odległej kormorany, balıkçıllar, mewy i żywienia dla drapieżników jest ważny, gdyż obszar hodowli. Różnicowego, wskazaniem eutroficzne charakter i obfituje w wodnych stworzeń, i południowo-zachodniej wschodniej części trzciny, nurków, dzikie kaczki i miejsca inkubacji balıkçıllar tworzy dobre odżywianie jest obszar w tym samym czasie.
 
 
{{stub}}
1

edycja

Menu nawigacyjne