Przymierze dla Polski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 20 bajtów ,  11 lat temu
(drobne merytoryczne)
W [[wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce w 2009 roku|wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009]] prezes partii Gabriel Janowski był kandydatem [[Prawo i Sprawiedliwość|Prawa i Sprawiedliwości]] w [[okręg wyborczy Warszawa II (wybory do PE)|okręgu podwarszawskim]]. Uzyskał 20 907 głosów, co dało mu drugie miejsce na liście PiS w okręgu, jednak nie pozwoliło na uzyskanie mandatu eurodeputowanego. Politycy PdP mięli nadzieję, że start Janowskiego z listy [[PiS]] to chęć otwarcia się na inne środowiska prawicowo-chrześcijańskie, co jednak nie nastąpiło<ref>[http://gabrieljanowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=63 List Gabriela Janowskiego do Jarosława Kaczyńskiego]</ref>.
 
W 2010 [[Gabriel Janowski]] ogłosił swój start w [[wybory prezydenckie w Polsce w 2010 roku|przedterminowych wyborach prezydenckich]], jako kandydat partii. Poparcia udzieliła mu także część działaczy poprzednio należących do ugrupowania [[Naprzód Polsko]], którzy przystąpili do partii ([[Janusz Dobrosz]], [[Robert Strąk]], [[Dariusz Grabowski]], [[Bogdan Pęk]], [[Stanisław Szyszkowski]], [[Jan Jarota]], [[Marek Kawa]])<ref>Stefan Sękowski, "Powstaje autentyczny ruch prawicowy wokół Gabriela Janowskiego", "Opcja na Prawo", 22 kwietnia 2010</ref>.
 
Obecnie niektórzy działacze ugrupowania (m.in. [[Gabriel Janowski]]) współpracują z ''Ruchem Przełomu Narodowego'' i ''Klubami Patriotycznymi'' prof. [[Jerzy Robert Nowak|Jerzego Roberta Nowaka]]<ref>[http://www.klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=418:janowski&catid=22:aktualnoci Biografia Gabriela Janowskiego na stronie Klubów Patriotycznych]</ref>.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne