Dyskusja wikipedysty:Paberu: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prośba o radę.
(→‎Filmweb: nowa sekcja)
(Prośba o radę.)
==[[Połączenia wpustowe]] i [[Frezarka asfaltu]]==
Witam. Dziękuję za przejrzenie mojej edycji. Jeszcze nad tym siedzę, jestem nowicjuszem i oswojenie się z nowym środowiskiem zabiera mi trochę czasu. Poza tym dawno nie miałem w ręce podręcznika do części maszyn.
 
Teraz proszę o radę. Przy okazji edycji [[Frezarka asfaltu]] natknąłem się na hasło [[Granulat]]. Jeśli ktoś wystuka w polskiej Wikipedii "granulat" to dowie się - czego się dowie (podobnie zresztą jak w starszej, papierowej wersji z 1995 r. Encyklopedii PWN - nie wiem jak w nowej). Tymczasem w/g Słownika Języka Polskiego PWN z 1978 r. granulat to "produkt granulowany, substancja stała w postaci granulek". "Granulat" występuje kilkadziesiąt razy w hasłach z różnych dziedzin. Trzeba ten stan zmienić. Tylko jak? Granulatu nie ma w Wikisłowniku - jest za to szablon do tworzenia hasła. Jeśli stworzę hasło granulat to co z już istniejącym hasłem? I jeszcze jak się do tego zabrać nie małpując "Słownika", ale to już mój problem.
Przy okazji proszę o przejrzenie ("po starej znajomości") frezarki. [[Wikipedysta:Cedro|Cedro]] <small>[[Dyskusja wikipedysty:Cedro|&gt;dyskusja&lt;]]</small> 23:11, 26 gru 2010 (CET)
 
== Witaj w polskiej Wikipedii! ==
Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.
3357

edycji

Menu nawigacyjne