Rzecznik Praw Obywatelskich: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wycofano ostatnią zmianę (zrobioną przez 80.53.248.90) i przywrócono wersję 24303960 autorstwa 89.76.224.89 To nie literówka tylko liczba mnoga
(Błąd literowy)
(Wycofano ostatnią zmianę (zrobioną przez 80.53.248.90) i przywrócono wersję 24303960 autorstwa 89.76.224.89 To nie literówka tylko liczba mnoga)
 
=== Zadania i możliwości Rzecznika Praw Obywatelskich ===
Rzecznik, któremu pomagają jego zastępcy oraz Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, stoi na straży wolności, praw człowieka i obywatela. Kontroluje a także podejmuje stosowne czynności jeśli stwierdzi, że z powodu celowego działania lub zaniechania przez organorgana, organizacje albo instytucje zobowiązane do przestrzegania i realizacji wolności człowieka i obywatela nastąpiło naruszenie prawa oraz zasad współżycia i sprawiedliwości społecznej. Należy się zwrócić do Rzecznika Praw Obywatelskich w przypadku wykorzystania wszystkich możliwości załatwienia sprawy we właściwym trybie i niewątpliwego stwierdzenia rzeczywistego naruszenia wolności lub praw obywatelskich.
Rzecznik jest ograniczony zakresem jego kompetencji, jego interwencje są uzależnione od wyników analizy okoliczności sprawy i ustalenia, faktycznego naruszenia prawa oraz tego, iż okoliczności te istotnie wymagają ingerencji Rzecznika.
 

Menu nawigacyjne