X-Face: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 2 bajty ,  16 lat temu
m
spacje i nawiasy
mNie podano opisu zmian
m (spacje i nawiasy)
'''X-Face''' jest małym obrazkiem ([[bitmapa]] 48 x 48 pixeli w czarnych i białych kolorach), dodawanym do wiadomości w [[Usenet|Usenecie]] lub wiadomości [[Email|e-mail]], zwykle ukazującym twarz autora wiadomości. Dane obrazka są umieszczone w wiadomości w postaci zakodowanego tekstu i dołączone jako nagłówek 'X-Face'. X-Face zostało stworzone przez Jamesa Ashtona]. Powstało jako dodatek do programu [[Vismon]] rozwijanego w latach 80. przez [[Bell Labs]].
 
Istnieje szereg programów obsługujących X-Face, większość z nich to oprogramowanie [[open source]] tworzone dla systemów [[Unix]] i pochodnych. Najpopularniejsze z nich to [[KNode]] oraz [[Sylpheed]], do innych można dodać obsługę X-Face przez instalację odpowiedniej wtyczki (np. [[Mozilla Thunderbird]] lub [[The Bat!]]), jednak wiele klientów Email oraz czytników News dzałających w środowisku [[Windows]] nie obsługuje tych nagłówków. W Internecie dostępne są generatory tworzące kod X-Face na podstawie dowolnego obrazka.
 
===Linki zewnętrzne===
* [http://www.dairiki.org/xface/xface.php Online X-Face konwerter]
* [http://www.xs4all.nl/~ace/X-Faces/ X-Faces] - Kolekcja obrazków X-Face
* [http://tecwizards.de/mozilla/messagefaces/ MessageFaces] - X-Face rozszerzenie dla [[Mozilla Thunderbird|Thunderbird]]
 
[[en:X-Face]]
67

edycji

Menu nawigacyjne