Opowieści z Narnii: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rozmiar się nie zmienił ,  9 lat temu
m
literówki: Stradford -> Stratford
m (literówki: Stradford -> Stratford)
''Lew, czarownica i stara szafa'' została wystawiona w 1984 roku w Londyńskim [[Westminster Theatre]] przez [[Vanessa Ford Productions]]. Obmyślona przez [[Marty Flood]], zaadaptowana przez [[Glyn Robbins|Glyna Robbinsa]] i wyreżyserowana przez [[Richard Williams|Richarda Willimasa]] sztuka była wystawiana na tournee artystycznym, ponownie w teatrze Westminster oraz The Roayalty Theatre do roku 1997. Doszło również do inscenizacji innych książek o Narnii, takich jak ''Podróż "Wędrowca do Świtu”'' (1986), ''Siostrzeniec czarodzieja'' (1988) i ''Koń i jego chłopiec'' (1990). Dzięki Samuel French London z Wielkiej Brytanii istnieje możliwość wystawiania adaptacji ''Opowieści z Narnii'' Robbinsa.
 
W 1998 roku dzięki the Royal Shakespeare Company miała miejsce premiera ''Lwa, czarownicy i starej szafy''. Powieść została zaadaptowana przez [[Adrian Mitchell|Adriana Mitchella]], a muzykę skomponował [[Shaun Davey]]. Reżyserem musicalu początkowo był [[Adrian Noble]], a obmyśliła go [[Lucy Pitman-Wallace]]. Został on dobrze przyjęty i był wystawiany w trakcie wakacji od 1998 do 2002 roku w Royal Shakespeare Thaetre w [[StradfordStratford]]. Następnie z musicalu stworzono sztukę wystawianą w Londyńskich teatrach, takich jak Barbican Theatre i Sadler’s Wells. O musicalu napisała gazeta The London Evening Standard, pisząc:
 
{{Cytat|Przepiękne odtworzony przez Lucy Pitman-Wallace musical Adriana Nobla ukazuje całą grozę i tajemnicę tej skomplikowanej mitycznej opowieści, jednocześnie nie będąc zbyt snobistyczny, aby zniżać się do tak ckliwych sztuczek jak oburzający obóz reniferów czy bóbr pracoholik. Wiara staje się coraz mniej znacząca w naszych opanowanych przez naukę oraz technologię czasach, jednakże dzięki tej wspaniałej i szumnej produkcji można zrozumieć, jak potrafi być kusząca.}}

Menu nawigacyjne