Marszczelec pierścieniowy: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kuriozalny sposób na karmienie młodych odkryli naukowcy z Jeny. Marszczelec pierścieniowy karmi swe dzieci własną skórą. Marszczelce pierścieniowe zaliczają się do płazów beznogich. Płazy beznogie sa jedynymi współczesnymi płazami, które
m (MalarzBOT: regeneracja szablonu {{Zwierzę infobox}} + WP:SK)
(Kuriozalny sposób na karmienie młodych odkryli naukowcy z Jeny. Marszczelec pierścieniowy karmi swe dzieci własną skórą. Marszczelce pierścieniowe zaliczają się do płazów beznogich. Płazy beznogie sa jedynymi współczesnymi płazami, które)
 
'''Marszczelec pierścieniowy''' (''Siphonops annulatus'') – [[gatunek (biologia)|gatunek]] [[płazy|płaza]] z rodziny [[marszczelcowate|marszczelcowatych]] (Caeciliidae).
Kuriozalny sposób na karmienie młodych odkryli naukowcy z Jeny. Marszczelec pierścieniowy karmi swe dzieci własną skórą.
 
Marszczelce pierścieniowe zaliczają się do płazów beznogich. Płazy beznogie sa jedynymi współczesnymi płazami, które są całkowicie pozbawione nóg. Młode Marszczelca pierścieniowego pożerają płaty skóry swej matki. Do tej pory naukowcy myśleli, że młode żywią się już obumarłymi tkankami. W rzeczywistości dzieci „podgryzają” skórę matki, która następnie ulega regeneracji. Rytuał jak z horroru powtarza się dwa razy w tygodniu na przestrzeni 2. miesięcy.
 
=== Występowanie ===
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne