Dyskusja wikipedysty:Piotr967/Archiwum 17: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(→‎Re:Uważaj: nowa sekcja)
(drobne merytoryczne)
 
Na tej stronie znajdowała się dyskusja dotycząca fragmentu artykułu dodanego na podstawie tekstu J. Nowaka na stronie polonica.net, w którym Tomaszewskiego oskarżono, w skrócie mówiąc, o fałszowanie historii w tematyce mniejszości narodowych w Polsce, zwł. mniejszości żydowskiej, oraz o wybielanie komunizmu radzieckiego. W dyskusji brali udział Kimodin (który tekst ten usuwał) i Pawski (który wymienionego ustępu bronił), a na mniejszą skalę także ja i Ty - oboje wyraziliśmy swoje zdanie w sprawie. Dyskusja przybrała dość ostry charakter, w pewnym momencie Kimodin oskarżył Pawskiego o plagiat z tekstu Nowaka. Ty wykazałeś, że to nie Pawski wkleił jako pierwszy sporny fragment (a jedynie przywracał wersję z nim), jednak wskazałeś także, iż ustęp ten faktycznie nie był bezsporną pracą własną wikipedysty, mógł być NPA, a zatem kwalifikował się do wykreślenia (i faktycznie wykreślony został). Kimodin przyznał, że niesłusznie oskarżył Pawskiego. Na tym dyskusja się skończyła. Sprawa była bezprzedmiotowa - nie ma sensu wracać do debaty o fragmencie hasła, który i tak został dodany z naruszeniem praw autorskich, więc nie ma dla niego miejsca w Wikipedii. Nikt zresztą nie podjął się jego ewentualnego przeredagowania, dyskusja wygasła, uznałam, że niepotrzebnie wisi na stronie dyskusji, która ma być przede wszystkim funkcjonalna i tego typu archiwalne wymiany zdań nic na nią nie wnoszą. Przyznaję, że ostatnie to moja interpretacja, a nie zasada, ale zasad kasowania stron dyskusji nie mamy. Były dyskusje, pamiętam je, ale żadnych zasad koniec końców nie ustanowiono, więc sprawa zostaje w gestii administratorów. Z reguły stron dyskusji nie kasuję, jeśli naprawdę toczyła się na nich dyskusja, która została zakończona, ale może jeszcze kiedyś zostać podjęta na nowo. Ale tu sprawa była ewidentna, bo sporny ustęp i tak okazał się prawdopodobnym NPA. [[Wikipedysta:Loraine|Loraine]] ([[Dyskusja wikipedysty:Loraine|dyskusja]]) 21:51, 13 kwi 2013 (CEST)
 
* to tylko część prawdy, bowiem w haśle chodziło o usuwanie dużych ilości uźródłowionego tekstu, mianowicie tych [http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jerzy_Tomaszewski_%28historyk%29&diff=23047762&oldid=23047634]. Sprawa polonica.net to tylko fragment problemu, więc podkreślanie tego faktu bez wzmianki o kwestii pozostałej i kontekstu całego zamieszania jest niewłaściwe.
 
Sprawa wyraźnie ma podtekst cenzorski. Komuś nie było na rękę aby dyskusja zalegała w haśle i prowokowała do dalszych wniosków więc została usunięta. Skoro ''usuwanie stron dyskusji, na których wiszą dawno nieaktualne wymiany zdań nie jest żadnym novum'' jak twierdzi Loraine, to dlaczego akurat takie kroki podjęła przez wieloletni pobyt na Wikipedii konkretnie tylko do tego hasła? po drugie dlaczego nasza prośba o przywrócenie dyskusji pozostaje przemilczana?
 
--[[Wikipedysta:Pawski|Pawski]] ([[Dyskusja wikipedysty:Pawski|dyskusja]]) 12:08, 14 kwi 2013 (CEST)
 
== Re:Uważaj ==
18 945

edycji

Menu nawigacyjne