3G: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 17 bajtów ,  9 lat temu
m
Wycofano edycje użytkownika 91.200.104.50 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Addbot.
m (Wycofano edycje użytkownika 91.200.104.50 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Addbot.)
System telefonii trzeciej generacji (3G) umożliwia nieograniczony dostęp radiowy do globalnej infrastruktury telekomunikacyjnej za pośrednictwem segmentu naziemnego, zarówno dla użytkowników stacjonarnych jak i ruchomych. Jest systemem integrującym w zamierzeniu wszystkie systemy telekomunikacyjne (teleinformatyczne, radiowe i telewizyjne).
 
W odróżnieniu od systemu telefonii drugiej generacji [[GSM]], w których dominującą usługą miała być usługa głosowa, a następnie rozwinięte o transmisję pakietową w oparciu o standardy [[GPRS]] oraz [[EDGE]] (zwane też systemem 2.5G) w systemach 3G od momentu rozpoczęcia projektowania zakładano. „równoprawne” świadczenia różnych usług jak transmisja dźwięku, wideo i transmisji danych (pakietowa).
 
Przejście na system telefonii 3G wymagało zmodernizowania wszystkich elementów architektury sieci. Wysokie ceny licencji dla operatorów oraz duży nakład inwestycyjny potrzebny na przebudowę architektury sieci spowodował, iż wdrożenie telefonii komórkowej trzeciej generacji znacznie się opóźniło.
 
[[Kategoria:Telefonia komórkowa]]
 
 
 
lubie placki

Menu nawigacyjne