Wikipedysta:Doomgiver/brudnopis11: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ziemianin, tajemnicza postać pojawiająca się tylko w jednym z odcinków. Nie jest pokazana jego sylwetka, a górna część twarzy jest zasłonięta. Nie znane są metody wyłonienia go na to stanowisko. Jest najwyższym zwierzchnikiem sił EDF<ref name=odc3/>. Wydaje bezpośrednie zarządzenie o bezpiecznym sprowadzeniu ładunków z Jowisza na Ziemię<ref name=odc9/>. Po sukcesie projektu Sol Tekkaman awansuje Balzacka Asimova i dr Malrauxa<ref name=odc18/>.
 
* '''Dr Carl'''
Ziemianin nieznanego pochodzenia. Przyjaciel Heinricha von Freemana. Był [[Pacyfizm|pacyfistą]], [[Ekologia|ekologiem]] i przeciwnikiem tworzenia Zjednoczonych Sił Ziemi (EDF), które oskarżał o bezmyślne niszczenie przyrody. Po porażce swojego stanowiska opuścił rodzinę na Ziemi i udał się na jeden z księżyców [[Jowisz]]a - [[Io (księżyc)|Io]]. Ziemianie rozpoczęli tam [[terraformowanie]] powierzchni.<br/>
Dr Carl zdecydował się przysłać na Ziemię próbki roślin oraz zebrane surowce i energię. Flota, którą dowodził składała się z transportowców zdolnych dokować tylko na Orbitalnym Pierścieniu. Podróżnicy nie mieli pojęcia o rozpoczętej inwazji przez Radam. Naukowiec przyjął pomoc od ludzi swojego dawnego przyjaciela. Fałszywym przekazem radiowym zwabia Radam. Zdradza swoje prawdziwe zamiary i kieruje transporter wypełniony tajemniczą substancją D (jak sam stwierdził pochodzącą od angielskiego słowa dangerous - niebezpieczny). Przed wejściem w atmosferę zostaje śmiertelnie ranny przez najeźdźcę. Przekazuje D-Boy'owi bransoletę ze zdjęciem rodziny oraz ostatnie wskazówki. Nie są znane motywy, dlaczego dr Carl zebrał ze sobą taką ilość substancji D nie wiedząc wcześniej o inwazji Radam<ref name=odc9/>.
 
* ''' Reida'''
Ziemianin pochodzący z rejonów Ameryki Północnej. Dołączył do złodziejskiej paczki Balzacka Asimova i dr Malrauxa. Podczas ostatniego wspólnego napadu sprzedał kompanów nowojorskiej policji. Po 13 latach przypadkowo dochodzi do ponownego spotkania w jednym z pubów. Zostaje otruty przez dr Malrauxa w "podzięce" za poprawienie ich doli i zwrócenie w stronę Armii<ref name=odc17/>.
 
* {{nihongo|'''Miyuki Aiba / Tekkaman Rapier''' †|ミユキ 相羽 / テッカマンレイピア}}
{| class="infobox"
| align="center" colspan="2" |
Udało jej się wydostać z Tekk-Systemu tuż przed momentem, aż Radam przejmą nad nią kontrolę, po czym zbiegała ze Statku-Matki i ruszyła na samotne poszukiwania brata<ref name=odc21/>. Trafia na [[Sahara|Saharę]], gdzie zostaje przygarnięta przez [[Beduini|beduinów]]. Broni ich przed Radam, ale w konsekwencji zostaje odrzucona przez jej "przerażający" wygląd jako Tekkamana<ref name=odc22/>. Zostaje odnaleziona przez żołnierzy EDF. Dowiaduje się od nich, gdzie może znaleźć brata i momentalnie udaje się w pobliże tego miejsca. Zostaje zaatakowana i ciężko raniona przez Tekkaman Evila, jednakże Blade ratuje ją przed śmiercią. Mimo to traci przytomność i zostaje hospitalizowana w bazie OSDG<ref name=odc23/>. Wyjawia, że tak samo jak jej ojciec została odrzucona przez Tekk-System i z czasem jej ciało ulegnie zniszczeniu<ref name=odc24/>. Zdradza sekret położenia prawdziwej bazy Radam, zapoznaje sprzymierzeńców z ilościom Tekkamanów i kto nimi dowodzi. Spędza ostatnie chwile z bratem w miejscach, które były dla nich ważne<ref name=odc25/>. Próbuje uratować przyjaciół swojego brata i staje do samotnej walki ze złymi Tekkamanami. Zostaje pochwycona i "ukrzyżowana" przez nich. Detonuje się, aby ratować swojego brata<ref name=odc26/>. W późniejszym wspomnieniach przedstawiana jest jak cieszy na wieść o zaręczynach Kengo z Von Lee. Wpada na pomysł, aby ślub wzięli na orbicie Saturna<ref name=odc44/>.
 
* {{nihongo|'''Kouzou Aiba''' †|孝三 相羽}}
{| class="infobox"
| align="center" colspan="2" |
Specjalista [[Neurologia|neurologii]], zaproszony przez Freemana do bazy na [[Alaska|Alasce]]. Jego zadaniem była diagnoza D-Boy'a, który zapadł w [[Śpiączka|śpiączkę]]. Początkowo w badaniach nie doszukuje się żadnych zmian, ani anomalii. Późniejsze wydarzenia i dziwne zachowanie pacjenta zmusza go do rewizji poglądu. Odkrywa bardzo subtelne zmiany i degradację [[neuron]]ów. Dochodzi do wniosku, że przemiana w Blaster Tekkamana będzie powodowała dalsze uszkodzenia mózgu objawiające się [[Amnezja organiczna|amnezją]] i trudnościami z koordynacją<ref name=odc41/>.
 
* '''Angela'''
 
Żona Bernarda O'toole'a. Po śmierci swojego ukochanego spontanicznie dołącza do ekspedycji na Orbitalny Pierścień. Chce jak najwięcej dowiedzieć się o ostatnich dniach męża od D-Boy'a. Na jej nieszczęście młodzieniec stracił te fragmenty pamięci. Razem z Pegas'em śpiewa balladę "Danny Boy". Bohatersko stawia czoło Matce Radam, rzuca się na pomoc Sol Tekkamanowi #1 i Blade'owi. Ginie w wyniku eksplozji potwora<ref name=odc43/>.

Menu nawigacyjne