Certificate in Advanced English: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
Uwzględnienie nowych standardów egzaminu CEA
("English in use" -> "Use of English")
m (Uwzględnienie nowych standardów egzaminu CEA)
 
Od grudnia 2008 roku egzamin składa się z następujących części:
* '''Reading&Use of English''' – czytanie ze zrozumieniem, rodzaje tekstów to: artykuły, narracja, raporty, wywiady. W sumie teksty mają razem ok. 3 000 słów. TrwaRazem z czytaniem zdający pisze również część gramatyczno-leksykalną. Testuje znajomość słownictwa, kolokacji i gramatyki. Ta część trwa 1 h 1530 minminut.
* '''Writing''' – pisanie. W tej części należy stworzyć własne teksty w języku angielskim na zadane tematy. Typy wypracowań do napisania to: notatka, list oficjalny, list nieoficjalny, praca na konkurs, raport, propozycja, rozprawka, artykuł, opowiadanie, recenzja. Trwa 1 h 30 minut.
* '''Use of English''' – test gramatyczno-leksykalny. Testuje znajomość kolokacji, słownictwa i gramatyki. Trwa 1 h.
* '''Listening''' – słuchanie. Składa się z 4 nagrań, każde odtwarzane dwukrotnie. Zadanie polega na wypełnieniu pustych miejsc lub przyporządkowaniu postaci i ich opinii wypowiedziom usłyszanym z taśmy, czy też wybraniu poprawnej odpowiedzi (z czterech możliwych) na pytania związane z usłyszanym nagraniem. Trwa ok. 40 minut.
* '''Speaking''' – mówienie. Dzieli się na 4 części: krótka konwersacja z egzaminatorem, opis materiałów stymulujących, dialog pomiędzy zdającymi na podstawie materiału stymulującego, dyskusja na temat związany z częścią trzecią. Trwa ono ok. 14–15 minut, odbywa się w parach, jako jedyna część egzaminu nie jest oceniana w [[Uniwersytet Cambridge|Cambridge]].
 
Za każdą część można uzyskać po tyle samo punktów. Punkty do zdobycia z każdej części przelicza się na 4050 pkt., czyli maksymalnie można uzyskać 200 pkt.
 
Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej 60% wszystkich punktów.
7

edycji

Menu nawigacyjne