Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2014:08:01:Helena Gzel: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
brak opisu edycji
[[Plik:Pismo z redakcji SBDPRR w sprawie Antoniego Gzela II.JPG|Thumb|250 px|left]]
 
 
Witam serdecznie.
 
Hasło napisałem już dosyć dawno temu i jak się zapewne domyślacie jestem osobiście związany z Heleną Gzel - jest to bowiem moja praprababcia. Jak słusznie zauważyliście Heleny Gzel nie ma w żadnych papierowym słowniku, zresztą pewnie podobnie jak kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy haseł dostępnych w Wikipedii. To właśnie ta cecha moim zdaniem determinuje wyższość naszej encyklopedii od np siedmiotomowej PWN-u.
Moim zdaniem hasło zasługuje na zastawianie gdyż Helena Gzel dokonała z pewnością więcej niż dziesiątki innych postaci zawartych w najprzeróżniejszych słownikach pisanych jeszcze w jedynej słusznej epoce. Wszystkie przedstawione w haśle fakty są zgodne z rzeczywistością i mam na to dokumenty. Hasło mogło być 2-3 razy obszerniejsze, lecz pominąłem fakty z jej życia, które nie są związane z działalnością konspiracyjną. Zresztą tak na marginesie w latach osiemdziesiątych wydawano Słownik biograficzny polskiego ruchu robotniczego. Wydawnictwo nigdy nie zostało ukończone, gdyż w międzyczasie przyszła III RP i wydawnictwo splajtowało. Zdołali oni zamieścić biogramy gdzieś do litery K. Gzelów zarówno Heleny jak i jej męża Antoniego tam nie ma. W 1988r. mój wujek Marian Swat (wnuk Heleny) napisał w ich sprawie do redakcji słownika. Poniżej zamieszczam treść odpowiedzi z której jasno wynika, że biogramy nie znalazły się w nim wyłącznie z powodu nie ogarnięcia przez autorów tak ogromnego i złożonego materiału.
Zrobicie jak uważacie. Moim skromnym zdaniem zdaniem od kilku lat Wikipedia zwłaszcza jej polska część w nie tą stronę co trzeba i nie wykorzystuje możliwości jaka jest choćby w pojemności serwerów. Zresztą to nie jedyny mankament dla tegoż zrezygnowałem z udziału w tym projekcie.
 
Pozdrawiam serdecznie [[Wikipedysta:Zuber|Zuber]] [[Dyskusja Wikipedysty:Zuber|odpowiadaj śmiało]] 07:01, 3 sie 2014 (CEST)
 
=== [[:Helena Gzel]] ===
: {{lnDNU|Helena Gzel}}
10 062

edycje

Menu nawigacyjne