Omega Music: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 38 bajtów ,  7 lat temu
Nowe informacje o Omega Music
(→‎Kasety magnetofonowe: Dodanie nr katalogowych do kaset)
(Nowe informacje o Omega Music)
Pod opieką firma Omega Music miała jeszcze trzy firmy: Tic-Tac, Łucka s.c. oraz Property&Music, należące do tego samego właściciela i siedzibę miały w Warszawie.
 
Powstała w 1991 roku w [[Żuromin]]ie. Działalność wydawniczą zakończyła w 2000 roku wskutek spadku popularności tejże muzyki. Jej założycielem był [[Zbigniew Retkowski]]., a dyrektorem [[Krzysztof Leśniewski]].
 
Początkowo działał półlegalnie, wydając kasety z miksami przebojów zagranicznych gwiazd muzyki tanecznej, m.in. [[2 Unlimited]], [[U96]] i [[Blue System]].
Później z powodzeniem inwestował w disco polo, do czasu gdy muzyka ta straciła na popularności. Siostrzaną wytwórnią Omegi była firma [[Tic-Tac]] z siedzibą w Warszawie, która wydawała albumy z gatunku dance i pop, m.in. [[United (zespół)|United]], [[Thomas (zespół muzyczny)|Thomas]], [[U&I]], [[Not For Boyz]], [[Taboo]] i [[Zero (grupa muzyczna)|Zero]].
 
Organizowała na stadionie miejskim w Żurominie Koncert Gwiazd Disco Relax w latach 1996-1998 oraz odpowiadała za koncerty w Sali Kongresowej w Warszawie.
 
== Artyści związani z wydawnictwem ==
53

edycje

Menu nawigacyjne