Christian Lorenz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 43 bajty ,  6 lat temu
m
poprawa literówek, replaced: pażdziernika → października
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (poprawa literówek, replaced: pażdziernika → października)
=== Feeling B ===
W 1983 roku, szesnastoletni Lorenz, zaczął grać w zespole [[Feeling B]] wraz z [[Paul Landers|Paulem Landersem]] i [[Aljoscha Rompe|Aljoschą Rompe]], szwajcarem mieszkającym w wschodnim [[Berlin]]ie. W zespole Christian spędził 10 lat. Zespół [[Feeling B]] rozpoczynał karierę znajdując się w niszy podziemnej sceny [[punk]]owej. Z czasem popularność zespołu gwałtownie wzrastała, a wraz z końcem [[Niemiecka Republika Demokratyczna|NRD]] była to jedna z najbardziej szanowanych i wpływowych wschodnio-niemieckich grup pomimo jej podziemnego charakteru.
W początkowych latach swojej muzycznej kariery, Flake dzielił jeden apartament z [[Paul Landers|Paulem Landersem]]. W przerwach między koncertami, [[Paul Landers|Landers]] i [[Christian Lorenz|Flake]] sprzedawali na czarnym rynku zrobione przez siebie kurtki wykonane z pociętych pościeli i fartuchów. Dwie sprzedane kurtki na miesiąc przynosiły w owym czasie pieniądze równe przeciętnej pensji pracowniczej. "''Było całkiem łatwo zarabiać na życie; nie pracując i trzymając się z dala od problemów.'' wspomina Landers. "''Problemy były tylko wtedy, kiedy cię złapali."'' Grupa [[Feeling B]] została rozwiązana w środku lat 90. Członkowie zespołu zbierali się jeszcze, by grać okazjonalnie na pojedynczych festiwalach, do śmierci Aljoschy Rompe, który zmarł w listopadzie 2000 roku w skutek ataku astmy. Wydano książkę opisującą karierę zespołu.
=== Rammstein ===
W 1994 roku [[Till Lindemann]], [[Richard Kruspe]], [[Oliver Riedel]] i [[Christoph Schneider]] wzięli udział w konkursie organizowanym przez senat [[Berlin]]a, który również wygrali. Wygrana umożliwiała profesjonalne nagranie czterech utworów. Do zespołu dołącza [[Paul Landers]], a na końcu [[Christian Lorenz|Flake]], który początkowo był niechętny co do dołączenia do grupy. Uważał ze będzie ona zbyt nudna. Ostatecznie jednak wstąpił do zespołu, który rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim albumem.
Flake jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojej roli w kontrowersyjnej, koncertowej inscenizacji do utworu "[[Sehnsucht (album)|Buck dich]]". W której wraz z wokalistą symulują stosunek płciowy przy użyciu sztucznego penisa.
 
23 września 1998 roku w [[Worcester (Massachusetts)|Worcester]], w stanie [[Massachusetts]]. Lindemann wraz z klawiszowcem zostali aresztowani i oskarżeni o nieobyczajne zachowanie na scenie. Według oświadczenia sierżanta policji z [[Worcester (Massachusetts)|Worcester]], [[Thomas Radula|Thomasa Raduli]]: ''"Lindemann symulował na scenie seks z innym członkiem zespołu, używając do tego falicznego obiektu który tryskał wodą w publiczność.''
 
== Życie prywatne ==
Christian ma starszego o 4 lata brata. Był raz rozwiedziony i ma piątkę dzieci. Dwóch synów i trzy córki, jedną o imieniu Anna. 12 września 2008 roku, Flake ożenił się ponownie z Jenny Rosemeyer, niemiecką artystką, której gwizd został użyty w piosence "Roter Sand". Trzydniowe wesele, na którym zagrał niemiecki zespół [[Knorkator]], odybywało się w posiadłości Lorenza w [[Liebenwalde]]. Nie ma wiele informacji o jego życiu prywatnym, ponieważ stara się je utrzymywać w tajemnicy. Ryzykowne momenty w zespole, określa jako zimny prysznic "''Nie jest to miłe, ale po wszystkim ma się dobre samopoczucie''. Flake jest ateistą,jak sam mówi: ''Potępiam wszelkie religię, które są stworzone w sztywnych instytucjach. Uważam też że religijny fanatyzm i praca misyjna są niebezpieczne.'' Lorenz ma też pewną niechęć w stosunku do Ameryki, którą określa mianem "''chorego i dekadenckiego kraju bez jakiejkolwiek kultury.'' Lubi słuchać zespołów takich jak: [[Einstürzende Neubauten]], [[Die Ärzte]], [[Element of Crime]], [[Coldplay]], [[Placebo (zespół muzyczny)|Placebo]], [[Johnny Cash]], [[PJ Harvey]], [[System of a Down]], [[Ministry]], [[The Prodigy]]. Raz wspomniał że chciałby być szóstym Rolling Stones'em. Flake jest malarzem amatorem, lubi klasyczne auta, ma mercedesa i jest zaangażowany w biznesie wypożyczalni zabytkowych aut. 5 pażdziernikapaździernika 2005 pojawił się w [[Deutsche Welle]], gdzie został zapytany o to co czuł po zjednoczeniu Niemiec, odpowiedział że wolał życie w tamtym okresie: "''Nawet jeśli [[Niemiecka Republika Demokratyczna|NRD]] by przetrwało, nadal byłbym muzykiem. Zwiększony rozmiar świata również przyniósł za sobą niebezpieczeństwo bycia porównywanym do wszystkich międzynarodowych artystów. Zespoły które znajdowały się na wschodzie, były jedynymi. Jeśli odniosłeś sukces tam. Byłeś spełniony. Brakuje mi tej prostoty. Wchodziłeś do baru po piwo, dostawałeś piwo! Nie pytali czy chciałeś z pianą czy bez, z pianą na wierzchu czy dnie. To wszystko działa mi na nerwy, te wszystkie wybory których nie chcę.''
W listopadzie 2011 roku dom Lorenza został podpalony. Policji udało sie zatrzymać i zidentyfikować 28-letniego notowanego, podpalacza. Któremu w czasie ucieczki przydarzył się wypadek samochodowy w pobliżu domu Flake'a.
== Inna twórczość ==
491 540

edycji

Menu nawigacyjne