Wookiee: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 62 bajty ,  6 lat temu
brak opisu edycji
[wersja przejrzana][wersja nieprzejrzana]
m ((GR) File renamed: File:Wookie (1877760045).jpgFile:Wookiee (1877760045).jpg File renaming criterion #3: To correct obvious errors in file names, including misspelled [[:en:Noun#Proper_nouns_and_c...)
Nie podano opisu zmian
Wookiee są istotami niezwykle lojalnymi i szlachetnymi. Jednym z przykładów takiej sytuacji jest dług życia jaki [[Chewbacca]] miał względem [[Han Solo|Hana Solo]]<ref group="uwaga">Chewbacca zginął w książce ''Wektor pierwszy'', a po śmierci Wookieego jego krewni postanowili wziąć dług życia Chewbaccy na siebie – ku niezadowoleniu Hana</ref>. Znani są także z krewkiego temperamentu, okazywanego szczególnie na punkcie honoru. Kiedy się zdenerwują, okazują niepohamowany gniew i najczęściej rozbijają różne przedmioty. Są idealnymi przyjaciółmi i obdarzeni są wielkim poczuciem humoru, są uczynni, wrażliwi. Żyją w dżunglach [[Kashyyyk]]a i choć wiele nieświadomych istot galaktyki uważało Wookieech za istoty prymitywne, tak naprawdę inteligencją nie odbiegają oni od istot innych ras.
 
Wookiee zbudowali ogromne miasta wzniesione na wyższych poziomach gigantycznych drzew [[wroshyr]]. Najsłynniejszym wynalazkiem Wookiee są rusznice blasterowe, z których korzystał Chewbacca. W przeszłości Wookiee byli wykorzystywani przez ludzi jako niewolnicy, także podczas okresu [[Stara Republika|Starej Republiki]]. Później zostali wyzwoleni i uzyskali miejsce w Senacie Galaktycznym na [[Coruscant]]. [[Imperium Galaktyczne]] także wykorzystywało Wookieech jako niewolników. Istoty te są także wspaniałymi myśliwymi i umieją wspinać się po ogromnych drzewach wroshyr. Istnieją Wookie, wrażliwi na moc jest to jednak rzadkość.
 
== Język Wookiee ==
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne