Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
aktualizacja
(aktualizacja)
|liczba konkurencji =
|zwycięzcy - 1 nazwa = {{koszulka|żółta}} Generalna
|zwycięzcy - 1 = {{Flagaflaga|NOR}} [[MartinTherese Johnsrud Sundby|Martin J. SundbyJohaug]] {{--}} {{flagaFlaga|NOR}} [[ThereseMartin JohaugJohnsrud Sundby]]
|zwycięzcy - 2 nazwa = {{koszulka|ciemna różowa}} [[Tour de Ski 2016|Tour de Ski]]
|zwycięzcy - 2 = {{Flagaflaga|NOR}} [[MartinTherese Johnsrud Sundby|Martin J. SundbyJohaug]] {{--}} {{flagaFlaga|NOR}} [[ThereseMartin JohaugJohnsrud Sundby]]
|zwycięzcy - 3 nazwa = {{koszulka|fioletowa}} [[Ski Tour Kanada 2016|Ski Tour Kanada]]
|zwycięzcy - 3 = {{Flagaflaga|NOR}} [[MartinTherese Johnsrud Sundby|Martin J. SundbyJohaug]] {{--}} {{flagaFlaga|NOR}} [[ThereseMartin JohaugJohnsrud Sundby]]
|zwycięzcy - 4 nazwa = {{koszulka|czerwona}} SprinterskaDługodystansowa
|zwycięzcy - 4 = {{flaga|ITANOR}} [[FedericoTherese PellegrinoJohaug]] {{--}} {{flagaFlaga|NOR}} [[MaikenMartin CaspersenJohnsrud FallaSundby]]
|zwycięzcy - 5 nazwa = {{koszulka|czerwona}} DługodystansowaSprinterska
|zwycięzcy - 5 = {{Flagaflaga|NOR}} [[MartinMaiken JohnsrudCaspersen Sundby|Martin J. SundbyFalla]] {{--}} {{flaga|NORITA}} [[ThereseFederico JohaugPellegrino]]
|zwycięzcy - 6 nazwa = {{koszulka|niebieska}} Generalna U-23
|zwycięzcy - 6 = {{flaga|ITASWE}} [[FrancescoStina De FabianiNilsson]] {{--}} {{flaga|SWEITA}} [[StinaFrancesco NilssonDe Fabiani]]
|zwycięzcy - 7 nazwa = Puchar Narodów
|zwycięzcy - 7 = {{Państwo|NOR}} {{--}} {{państwo|NOR}}
Obrończynią [[Puchar Świata w biegach narciarskich|Pucharu Świata]] wśród kobiet była Norweżka [[Marit Bjørgen]], która z powodu ciąży nie przystąpiła do rywalizacji a wśród mężczyzn, jej rodak [[Martin Johnsrud Sundby]].
 
== LiderzyZwycięzcy ==
=== Kobiety ===
<gallery>
!scope=col width=240|Dystans
!scope=col width=140|Data
!scope=col width=140100|Szczegóły
!scope=col width=200|1. miejsce
!scope=col width=200|2. miejsce
!scope=col width=200|3. miejsce
|-style="background:#D41B56" align="center"
|colspan=8|'''[[Ruka Triple]] 27–29(27 – 29 listopada 2015)'''
|-
|style="background:#ffb6c1|
|rowspan=3 style="background:#ffb6c1|{{Flaga|FIN}} [[Kuusamo]]
|style="background:#ffb6c1|Sprint s. klasycznym
|style="background:#ffb6c1|27 listopada 2015
|style="background:#ffb6c1" rowspan="4" align=center|{{small|[[Ruka Triple 2015|szczegóły]]}}
|{{Flaga|NOR}} [[Maiken Caspersen Falla]]
|{{Flaga|SWE}} [[Stina Nilsson]]
|{{Flaga|NOR}} [[Ragnhild Haga]]
|-
|style="background:#ffb6c1|
|style="background:#ffb6c1|5 km s. dowolnym
|style="background:#ffb6c1|28 listopada 2015
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|SWE}} [[Charlotte Kalla]]
|{{Flaga|SWE}} [[Ida Ingemarsdotter]]
|-
|style="background:#ffb6c1|
|style="background:#ffb6c1|10 km s. klasycznym (handicapbieg pościgowy)<ref group=uwaga name=poscig>Wyniki tego biegu pościgowego zawierają czas netto biegu, a nie kolejność na mecie.</ref>
|style="background:#ffb6c1|29 listopada 2015
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|SWE}} [[Stina Nilsson]]
|{{flaga|FIN}} [[Kerttu Niskanen]]
|-
|style="background:#ffb6c1|'''1.'''
!scope=row style="text-align:center; background:#ffb6c1" colspan=3|[[Ruka Triple 2015|Ruka Triple]] – klasyfikacja końcowa
|style="background:#ffb6c1|'''{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]'''
|style="background:#ffb6c1|'''{{Flaga|SWE}} [[Stina Nilsson]]'''
|style="background:#ffb6c1|'''{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]'''
|-style="background:#D41B56" align="center"
|colspan=8|'''Zakończenie Ruka Triple'''
|Sztafeta 4×5 km
|6 grudnia 2015
|{{Skład sztafety|{{państwo|NOR}} I|[[Maiken Caspersen Falla]]|[[Ingvild Flugstad Østberg]]|[[Therese Johaug]]|[[Heidi Weng]]}}
|{{Skład sztafety|{{państwo|FIN}}|[[Krista Pärmäkoski]]|[[Kerttu Niskanen]]|[[Laura Mononen]]|[[Anne Kyllönen]]}}
|{{Skład sztafety|{{państwo|USA}}|[[Rosie Brennan]]|[[Sadie Bjornsen]]|[[Elizabeth Stephen]]|[[Jessica Diggins]]}}
|-
!4.
|rowspan=2|{{Flaga|SUICHE}} [[Davos]]
|15 km s. dowolnym
|12 grudnia 2015
|{{flaga|FIN}} [[Krista Pärmäkoski]]
|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|-style="background:#50C878" align="center"
|colspan=8|'''[[Tour de Ski]] (1–10 stycznia 2016)'''
|-
|style="background:lightgreen;"|
|rowspan=3 style="background:lightgreen;"|{{Flaga|SUICHE}} [[Lenzerheide]]
|style="background:lightgreen;"|Sprint s. dowolnym
|style="background:lightgreen"|1 stycznia 2016
|style="background:lightgreen;" rowspan=9 align=center|{{small|[[Tour de Ski 2016|szczegóły]]}}
|{{Flaga|NOR}} [[Maiken Caspersen Falla]]
|{{Flaga|SWE}} [[Ida Ingemarsdotter]]
|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|-
|style="background:lightgreen;"|
|style="background:lightgreen;"|15 km s. klasycznym (start masowy)
|style="background:lightgreen;"|2 stycznia 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|-
|style="background:lightgreen;"|
|style="background:lightgreen;"|5 km s. dowolnym (handicapbieg pościgowy)
|style="background:lightgreen;"|3 stycznia 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|-
|style="background:lightgreen;"|
|rowspan=2 style="background:lightgreen;"|{{Flaga|GER}} [[Oberstdorf]]
|style="background:lightgreen;"|<s>10 km bieg łączony</s><br />Sprint s. klasycznym<ref group=uwaga name=zmiana>http://eurosport.onet.pl/zimowe/biegi-narciarskie/tour-de-ski-zmiany-w-programie-korzystne-dla-justyny-kowalczyk/9zqpen</ref>
|style="background:lightgreen;"|5 stycznia 2016
|align=left|{{Flaga|USA}} [[Sophie Caldwell]]
|align=left|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|align=left|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|-
|style="background:lightgreen;"|
|style="background:lightgreen;"|<s>Sprint s. klasycznym</s><br />10km10 km s. klasycznym (start masowy)<ref group=uwaga name=zmiana/>
|style="background:lightgreen;"|6 stycznia 2016
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Heidi Weng]]
|-
|style="background:lightgreen;"|
|style="background:lightgreen;"|{{Flaga|ITA}} [[Toblach]]
|style="background:lightgreen;"|5 km s. dowolnym
|style="background:lightgreen;"|8 stycznia 2016
|{{Flaga|USA}} [[Jessica Diggins]]
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|-
|style="background:lightgreen;"|
|rowspan="2" style="background:lightgreen;" |{{Flaga|ITA}} [[Val di Fiemme]]
|style="background:lightgreen;"|10 km s. klasycznym (start masowy)
|style="background:lightgreen;"|9 stycznia 2016
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Therese Johaug]]
|-
|style="background:lightgreen;"|
|style="background:lightgreen;"|9 km s. dowolnym (handicapbieg pościgowy)<ref group=uwaga name=poscig/>
|style="background:lightgreen;"|10 stycznia 2016
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|USA}} [[Elizabeth Stephen]]
|-
|style="background:lightgreen;"|'''8.'''
!scope=row style="text-align:center; background:lightgreen;" colspan=3|[[Tour de Ski 2016|Tour de Ski]] – klasyfikacja końcowa
|style="background:lightgreen;"|'''{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Therese Johaug]]
|style="background:lightgreen;"|'''{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|style="background:lightgreen;"|'''{{Flaga|NorwegiaNOR}} [[Heidi Weng]]
|-style="background:#50C878" align="center"
|colspan=8|'''Zakończenie Tour de Ski'''
|-
|-
!11.
|rowspan=2|{{Flaga|CZE}} [[Nové Město na Moravě|Nové Město]]
|10 km s. dowolnym
|23 stycznia 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|-style="background:#7777CD" align="center"
|colspan=8|'''[[Ski Tour Kanada]] (1–12 marca 2016)'''
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|style="background:#b2b2f3"|{{Flaga|CAN}} [[Gatineau]]
|style="background:#b2b2f3"|Sprint s. dowolnym
|style="background:#b2b2f3"|1 marca 2016
|style="background:#b2b2f3" rowspan=9 align=center|<small>[[Ski Tour Kanada 2016|szczegóły]]</small>
|{{Flaga|NOR}} [[Maiken Caspersen Falla]]
|{{Flaga|SWE}} [[Stina Nilsson]]
|{{Flaga|USA}} [[Jessica Diggins]]
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|style="background:#b2b2f3"|{{Flaga|CAN}} [[Montreal]]
|style="background:#b2b2f3"|10,5 km s. klasycznym (start masowy)
|style="background:#b2b2f3"|2 marca 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|NOR}} [[Astrid Jacobsen]]
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|rowspan=2 style="background:#b2b2f3"|{{Flaga|CAN}} [[Québec (miasto)|Québec]]
|style="background:#b2b2f3"|Sprint s. dowolnym
|style="background:#b2b2f3"|4 marca 2016
|{{Flaga|SWE}} [[Stina Nilsson]]
|{{Flaga|NOR}} [[Maiken Caspersen Falla]]
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|style="background:#b2b2f3"|10 km s. dowolnym (handicapbieg pościgowy)
|style="background:#b2b2f3"|5 marca 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Astrid Jacobsen]]
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|rowspan="4" style="background:#b2b2f3"|{{Flaga|CAN}} [[Canmore]]
|style="background:#b2b2f3"|Sprint s. klasycznym
|style="background:#b2b2f3"|8 marca 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Maiken Caspersen Falla]]
|{{Flaga|NOR}} [[Astrid Jacobsen]]
|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|style="background:#b2b2f3"|15 km bieg łączony
|style="background:#b2b2f3"|9 marca 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Astrid Jacobsen]]
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|style="background:#b2b2f3"|10 km s. dowolnym
|style="background:#b2b2f3"|11 marca 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|{{Flaga|FIN}} [[Krista Pärmäkoski]]
|-
|style="background:#b2b2f3"|
|style="background:#b2b2f3"|10 km s. klasycznym (handicapbieg pościgowy)<ref group=uwaga name=poscig/>
|style="background:#b2b2f3"|12 marca 2016
|{{Flaga|FIN}} [[Krista Pärmäkoski]]
|{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|{{Flaga|USA}} [[Jessica Diggins]]
|-
|style="background:#b2b2f3;"|'''20.'''
!scope=row style="text-align:center; background:#b2b2f3" colspan=3|[[Ski Tour Kanada 2016|Ski Tour Kanada]] – klasyfikacja końcowa
|style="background:#b2b2f3"|'''{{Flaga|NOR}} [[Therese Johaug]]
|style="background:#b2b2f3"|'''{{Flaga|NOR}} [[Heidi Weng]]
|style="background:#b2b2f3"|'''{{Flaga|NOR}} [[Ingvild Flugstad Østberg]]
|-style="background:#7777CD" align="center"
|colspan=8|'''Zakończenie Ski Tour Kanada'''
|-
|-style="background:#4169E1" align="center"
|colspan=8|'''Zakończenie Sezonu 2015/2016'''
|}
=== Mężczyźni ===
{|class="wikitable" style="font-size: 90%"
! scope=col | Lp.
! scope=col width="160"|Miejscowość
! scope=col width="240"|Dystans
! scope=col width="140"|Data
! scope=col width="140"100|Szczegóły
! scope=col width="200"|1. miejsce
! scope=col width="200"|2. miejsce
! scope=col width="200"|3. miejsce
|- style="background:#D41B56" align="center"
| colspan="8" |'''[[Ruka Triple]] 27–29(27 – 29 listopada 2015)'''
|-
| style="background:#ffb6c1" |
|rowspan=3 style="background:#ffb6c1" |{{flagaFlaga|FIN}} [[Kuusamo]]
| style="background:#ffb6c1" |Sprint s. klasycznym
| style="background:#ffb6c1" |27 listopada 2015
| style="background:#ffb6c1" rowspan="4" align=center|{{small|[[Ruka Triple 2015|szczegóły]]}}
|{{Flaga|NOR}} [[Sondre Turvoll Fossli]]
|{{Flaga|NOR}} [[Eirik Brandsdal]]
|{{Flaga|NOR}} [[Petter Northug]]
|-
| style="background:#ffb6c1" |
| style="background:#ffb6c1"|10 |{{flaga|FIN}}km s. [[Kuusamo]]dowolnym
| style="background:#ffb6c1" |10 km28 s.listopada dowolnym2015
| style="background:#ffb6c1" |28 listopada 2015
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|CAN}} [[Alex Harvey]]
|{{Flaga|SUI}} [[Dario Cologna]]
|-
| style="background:#ffb6c1" |
| style="background:#ffb6c1" |{{flaga|FIN}}15 [[Kuusamo]]km s. klasycznym (bieg pościgowy)<ref group=uwaga name=poscig/>
| style="background:#ffb6c1" |15 km s.29 klasycznymlistopada (handicap)2015
| style="background:#ffb6c1" |29 listopada 2015
|{{Flaga|NOR}} [[Niklas Dyrhaug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|NOR}} [[Sjur Røthe]]
|-
| style="background:#ffb6c1" | '''1.'''
! scope=row style="text-align:center; background:#ffb6c1" colspan="3" |[[Ruka Triple 2015|Ruka Triple]] – klasyfikacja końcowa
| style="background:#ffb6c1 |'''{{flagaFlaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]'''
| style="background:#ffb6c1 |'''{{Flaga|NOR}} [[Petter Northug]]'''
| style="background:#ffb6c1 |'''{{flagaFlaga|NOR}} [[Finn Hågen Krogh]]'''
|- style="background:#D41B56" align="center"
| colspan="8" | '''Zakończenie Ruka Triple'''
|-
!2.
|rowspan=2|{{flagaFlaga|NOR}} [[Lillehammer]]
|30 km bieg łączony
|5 grudnia 2015
|rowspan="2" align=center|{{small|[[Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016 – Lillehammer|szczegóły]]}}
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|NOR}} [[Niklas Dyrhaug]]
|-bgcolor=FFFACD
!3.
|{{flaga|NOR}} [[Lillehammer]]
|Sztafeta 4×7,5 km
|6 grudnia 2015
|-
!4.
|rowspan=2|{{flagaFlaga|SUICHE}} [[Davos]]
|30 km s. dowolnym
|12 grudnia 2015
|rowspan="2" align=center|{{small|[[Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016 – Davos|szczegóły]]}}
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|FRA}} [[Maurice Manificat]]
|-
!5.
|{{flaga|SUI}} [[Davos]]
|Sprint s. dowolnym
|13 grudnia 2015
|-
!6.
|rowspan=2|{{flagaFlaga|ITA}} [[Toblach]]
|Sprint s. dowolnym
|19 grudnia 2015
|rowspan="2" align=center|{{small|[[Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016 – Toblach|szczegóły]]}}
|{{Flaga|ITA}} [[Federico Pellegrino]]
|{{Flaga|USA}} [[Simi Hamilton]]
|-
!7.
|{{flaga|ITA}} [[Toblach]]
|15 km s. klasycznym
|20 grudnia 2015
|{{Flaga|RUS}} [[Aleksandr Biessmiertnych]]
|{{Flaga|NOR}} [[Sjur Røthe]]
|- style="background:#50C878" align="center"
| colspan="8" | '''[[Tour de Ski]] (1–10 stycznia 2016)'''
|-
| style="background:lightgreen;" |
| rowspan="3" style="background:lightgreen;" |{{Flaga|SUICHE}} [[Lenzerheide]]
| style="background:lightgreen;" |Sprint s. dowolnym
| style="background:lightgreen" |1 stycznia 2016
| style="background:lightgreen;" rowspan="9" align=center|{{small|[[Tour de Ski 2016|szczegóły]]}}
|{{Flaga|ITA}} [[Federico Pellegrino]]
|{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
|{{flaga|NOR}} [[Finn Hågen Krogh]]
|-
| style="background:lightgreen;" |
| style="background:lightgreen;" |30 km s. klasycznym (start masowy)
| style="background:lightgreen;" |2 stycznia 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|NOR}} [[Petter Northug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Didrik Tønseth]]
|-
| style="background:lightgreen;" |
| style="background:lightgreen;" |10 km s. dowolnym (handicapbieg pościgowy)
| style="background:lightgreen;" |3 stycznia 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|NOR}} [[Petter Northug]]
|{{flaga|NOR}} [[Finn Hågen Krogh]]
|-
| style="background:lightgreen;" |
| rowspan="2" style="background:lightgreen;" |{{Flaga|GER}} [[Oberstdorf]]
| style="background:lightgreen;" |<s>1020 km bieg łączony</s><br />Sprint s. klasycznym<ref group=uwaga name=zmiana>http://eurosport.onet.pl/zimowe/biegi-narciarskie/tour-de-ski-zmiany-w-programie-korzystne-dla-justyny-kowalczyk/9zqpen</ref>
| style="background:lightgreen;" |5 stycznia 2016
|align=left|{{Flaga|NOR}} [[Emil Iversen]]
|align=left|{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
|align=left|{{Flaga|KAZ}} [[Aleksiej Połtoranin]]
|-
| style="background:lightgreen;" |
| style="background:lightgreen;" |<s>Sprint s. klasycznym</s><br />15km15 km s. klasycznym (start masowy)<ref group=uwaga name=zmiana/>
| style="background:lightgreen;" |6 stycznia 2016
|{{Flaga|KAZ}} [[Aleksiej Połtoranin]]
|{{Flaga|SUICHE}} [[Dario Cologna]]
|{{Flaga|ITA}} [[Francesco De Fabiani]]
|-
| style="background:lightgreen;" |
| style="background:lightgreen;" |{{Flaga|ITA}} [[Toblach]]
| style="background:lightgreen;" |10 km s. dowolnym
| style="background:lightgreen;" |8 stycznia 2016
|{{flaga|NOR}} [[Finn Hågen Krogh]]
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|FRA}} [[Maurice Manificat]]
|-
| style="background:lightgreen;" |
| rowspan="2" style="background:lightgreen;" |{{Flaga|ITA}} [[Val di Fiemme]]
| style="background:lightgreen;" |15 km s. klasycznym (start masowy)
| style="background:lightgreen;" |9 stycznia 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|NOR}} [[Niklas Dyrhaug]]
|{{Flaga|KAZ}} [[Aleksiej Połtoranin]]
|-
| style="background:lightgreen;" |
| style="background:lightgreen;" |9 km s. dowolnym (handicapbieg pościgowy)<ref group=uwaga name=poscig/>
| style="background:lightgreen;" |10 stycznia 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|FRA}} [[Robin Duvillard]]
|{{Flaga|FIN}} [[Matti Heikkinen]]
|-
| style="background:lightgreen;" | '''8.'''
! scope=row style="text-align:center; background:lightgreen;" colspan="3" |[[Tour de Ski 2016|Tour de Ski]] – klasyfikacja końcowa
| style="background:lightgreen;" |'''{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]'''
| style="background:lightgreen;" |'''{{flagaFlaga|NOR}} [[Finn Hågen Krogh]]'''
| style="background:lightgreen;" |'''{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]'''
|- style="background:#50C878" align="center"
| colspan="8" |'''Zakończenie Tour de Ski'''
|-
!9.
|rowspan=2|{{flagaFlaga|SLOSVN}} [[Planica]]
|Sprint s. dowolnym
|16 stycznia 2016
|rowspan="2" align=center|{{small|[[Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016 – Planica|szczegóły]]}}
|{{Flaga|ITA}} [[Federico Pellegrino]]
|{{Flaga|FRA}} [[Baptiste Gros]]
|-bgcolor=FFFACD
!10.
|{{flaga|SLO}} [[Planica]]
|Sprint drużynowy s. dowolnym
|17 stycznia 2016
|-
!11.
|rowspan=2|{{flagaFlaga|CZE}} [[Nové Město na Moravě|Nové Město]]
|15 km s. dowolnym
|23 stycznia 2016
|rowspan="2" align=center|{{small|[[Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016 – Nové Město na Moravě|szczegóły]]}}
|{{Flaga|FRA}} [[Maurice Manificat]]
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|-bgcolor=FFFACD
!12.
|{{flaga|CZE}} [[Nové Město na Moravě|Nové Město]]
|Sztafeta 4×7,5 km
|24 stycznia 2016
|-
!13.
|{{flagaFlaga|NOR}} [[Drammen]]
|Sprint s. klasycznym
|3 lutego 2016
|-
!14.
|{{flagaFlaga|NOR}} [[Oslo]]
|50 km s. klasycznym (start masowy)
|6 lutego 2016
|-
!15.
|{{flagaFlaga|SWE}} [[Sztokholm]]
|Sprint s. klasycznym
|11 lutego 2016
|-
!16.
|rowspan=2|{{flagaFlaga|SWE}} [[Falun]]
|10 km s. klasycznym
|13 lutego 2016
|rowspan="2" align=center|{{small|[[Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016 – Falun|szczegóły]]}}
|{{Flaga|RUS}} [[Maksim Wylegżanin]]
|{{Flaga|RUS}} [[Aleksandr Biessmiertnych]]
|-
!17.
|{{flaga|SWE}} [[Falun]]
|15 km s. dowolnym (start masowy)
|14 lutego 2016
|-
!18.
|rowspan=2|{{flagaFlaga|FIN}} [[Lahti]]
|Sprint s. dowolnym
|20 lutego 2016
|rowspan="2" align=center|{{small|[[Puchar Świata w biegach narciarskich 2015/2016 – Lahti|szczegóły]]}}
|{{Flaga|NOR}} [[Emil Iversen]]
|{{Flaga|NOR}} [[Finn Hågen Krogh]]
|-
!19.
|{{flaga|FIN}} [[Lahti]]
|30 km bieg łączony
|21 lutego 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Finn Hågen Krogh]]
|{{Flaga|NOR}} [[Hans Christer Holund]]
|- style="background:#7777CD" align="center"
| colspan="8" |'''[[Ski Tour Kanada]] (1–12 marca 2016)'''
|-
| style="background:#b2b2f3"|
| style="background:#b2b2f3"|{{flagaFlaga|CAN}} [[Gatineau]]
| style="background:#b2b2f3"|Sprint s. dowolnym
| style="background:#b2b2f3"|1 marca 2016
| style="background:#b2b2f3" rowspan="9" align=center|<small>[[Ski Tour Kanada 2016|szczegóły]]</small>
|{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
|{{Flaga|FRA}} [[Richard Jouve]]
|{{Flaga|USA}} [[Simi Hamilton|Simeon Hamilton]]
|-
| style="background:#b2b2f3"|
| style="background:#b2b2f3"|{{flagaFlaga|CAN}} [[Montreal]]
| style="background:#b2b2f3"|17,5 km s. klasycznym (start masowy)
| style="background:#b2b2f3"|2 marca 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Emil Iversen]]
|{{Flaga|NOR}} [[Petter Northug]]
|{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
|-
| style="background:#b2b2f3"|
|rowspan=2 style="background:#b2b2f3"|{{flagaFlaga|CAN}} [[Québec (miasto)|QuebecQuébec]]
| style="background:#b2b2f3"|Sprint s. dowolnym
| style="background:#b2b2f3"|4 marca 2016
|{{Flaga|FRA}} [[Baptiste Gros]]
|{{Flaga|CAN}} [[Alex Harvey]]
|{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
|-
| style="background:#b2b2f3"|
| style="background:#b2b2f3"|{{flaga|CAN}}15 [[Québeckm s. dowolnym (miastobieg pościgowy)|Quebec]]
| style="background:#b2b2f3"|15 km s.5 dowolnymmarca (handicap)2016
| style="background:#b2b2f3"|5 marca 2016
|{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
|{{Flaga|NOR}} [[Petter Northug]]
|{{Flaga|NOR}} [[Emil Iversen]]
|-
| style="background:#b2b2f3"|
|rowspan=4 style="background:#b2b2f3"|{{flagaFlaga|CAN}} [[Canmore]]
| style="background:#b2b2f3"|Sprint s. klasycznym
| style="background:#b2b2f3"|8 marca 2016
|{{Flaga|ITA}} [[Federico Pellegrino]]
|{{Flaga|NOR}} [[Eirik Brandsdal]]
|{{Flaga|FRA}} [[Maurice Manificat]]
|-
| style="background:#b2b2f3"|
| style="background:#b2b2f3"|{{flaga|CAN}}30 km bieg [[Canmore]]łączony
| style="background:#b2b2f3"|30 km9 biegmarca łączony2016
| style="background:#b2b2f3"|9 marca 2016
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
|{{Flaga|FIN}} [[Matti Heikkinen]]
|-
| style="background:#b2b2f3"|
| style="background:#b2b2f3"|{{flaga|CAN}}15 km s. [[Canmore]]dowolnym
| style="background:#b2b2f3"|15 km11 s.marca dowolnym2016
| style="background:#b2b2f3"|11 marca 2016
|{{Flaga|FIN}} [[Matti Heikkinen]]
|{{Flaga|RUS}} [[Jewgienij Biełow]]
|{{Flaga|SWE}} [[Marcus Hellner]]
|-
| style="background:#b2b2f3"|
| style="background:#b2b2f3"|{{flaga|CAN}}15 [[Canmore]]km s. klasycznym (bieg pościgowy)<ref group=uwaga name=poscig/>
| style="background:#b2b2f3"|15 km s.12 klasycznymmarca (handicap)2016
| style="background:#b2b2f3"|12 marca 2016
|{{Flaga|FRA}} [[Maurice Manificat]]
|{{Flaga|FIN}} [[Matti Heikkinen]]
|{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
|-
| style="background:#b2b2f3;"| '''20.'''
! scope=row style="text-align:center; background:#b2b2f3" colspan="3"|[[Ski Tour Kanada 2016|Ski Tour Kanada]] – klasyfikacja końcowa
| style="background:#b2b2f3"|'''{{Flaga|NOR}} [[Martin Johnsrud Sundby]]
| style="background:#b2b2f3"|'''{{Flaga|RUS}} [[Siergiej Ustiugow]]
| style="background:#b2b2f3"|'''{{Flaga|NOR}} [[Petter Northug]]
|- style="background:#7777CD" align="center"
| colspan="8" |'''Zakończenie Ski Tour Kanada'''
|-
|- style="background:#4169E1" align="center"
| colspan="8"|'''Zakończenie Sezonu 2015/2016'''
|}
 
== Klasyfikacje ==
=== MężczyźniKobiety ===
{|style=font-size:90%
|-valign=top
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodnikZawodniczka
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|{{Flaga|NOR}} '''[[MartinTherese Johnsrud SundbyJohaug]]'''
|align=center|'''2634'''2681
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|NOR}} [[PetterIngvild NorthugFlugstad Østberg]]
|align=center|16022302
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|NOR}} [[FinnHeidi Hågen KroghWeng]]
|align=center|15842172
|-
|4.
|{{Flaga|RUSFIN}} [[SiergiejKrista UstiugowPärmäkoski]]
|align=center|14791335
|-
|5.
|{{Flaga|FRASWE}} [[MauriceCharlotte ManificatKalla]]
|align=center|11311217
|-
|6.
|{{Flaga|NOR}} [[NiklasMaiken DyrhaugCaspersen Falla]]
|align=center|9951151
|-
|7.
|{{Flaga|CANNOR}} [[AlexAstrid HarveyJacobsen]]
|align=center|8891142
|-
|8.
|{{Flaga|NORUSA}} [[EmilJessica IversenDiggins]]
|align=center|8741128
|-
|9.
|{{Flaga|NORFIN}} [[DidrikKerttu TønsethNiskanen]]
|align=center|8711120
|-
|10.
|{{Flaga|NORFIN}} [[HansAnne Christer HolundKyllönen]]
|align=center|8341025
|-
!colspan=3 style=font-size:80%|...
|-
|6516.
|{{Flaga|POL}} [[MaciejJustyna StaręgaKowalczyk]]
|align=center|91598
|}
|width="10"|
|
{|style="background: #f9f9f9" class=wikitable
|+'''SPRINTDYSTANSOWA'''
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodnikZawodniczka
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|{{Flaga|ITANOR}} '''[[FedericoTherese PellegrinoJohaug]]'''
|align=center|'''553'''1533
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|NOR}} [[PetterHeidi NorthugWeng]]
|align=center|4761145
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|NOR}} [[FinnIngvild HågenFlugstad KroghØstberg]]
|align=center|414976
|-
|4.
|{{Flaga|FRASWE}} [[BaptisteCharlotte GrosKalla]]
|align=center|324730
|-
|5.
|{{Flaga|NORFIN}} [[EirikKrista BrandsdalPärmäkoski]]
|align=center|307664
|-
|6.
|{{Flaga|RUSFIN}} [[SiergiejKerttu UstiugowNiskanen]]
|align=center|294638
|-
|7.
|{{Flaga|NORFIN}} [[OlaAnne Vigen HattestadKyllönen]]
|align=center|291602
|-
|8.
|{{Flaga|NOR}} [[SondreAstrid Turvoll FossliJacobsen]]
|align=center|268555
|-
|9.
|{{Flaga|NORUSA}} [[EmilJessica IversenDiggins]]
|align=center|244547
|-
|10.
|{{Flaga|USANOR}} [[SimiRagnhild Hamilton|Simeon HamiltonHaga]]
|align=center|222470
|-
!colspan=3 style=font-size:80%|...
|-
|2913.
|{{Flaga|POL}} [[MaciejJustyna StaręgaKowalczyk]]
|align=center|91350
|}
|width=10|
|
{|style="background: #f9f9f9" class=wikitable
|+'''DYSTANSOWASPRINT'''
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodnikZawodniczka
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|'''{{Flaga|NOR}} '''[[MartinMaiken JohnsrudCaspersen SundbyFalla]]'''
|align=center|'''1444'''726
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|FRANOR}} [[MauriceIngvild ManificatFlugstad Østberg]]
|align=center|763646
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|NORSWE}} [[NiklasStina DyrhaugNilsson]]
|align=center|729602
|-
|4.
|{{Flaga|NOR}} [[FinnHeidi Hågen KroghWeng]]
|align=center|614409
|-
|5.
|{{Flaga|RUSNOR}} [[SiergiejAstrid UstiugowJacobsen]]
|align=center|605355
|-
|6.
|{{Flaga|NORSWE}} [[DidrikIda TønsethIngemarsdotter]]
|align=center|604321
|-
|7.
|{{Flaga|NORUSA}} [[HansSophie Christer HolundCaldwell]]
|align=center|572303
|-
|8.
|{{Flaga|NORUSA}} [[PetterJessica NorthugDiggins]]
|align=center|526297
|-
|9.
|{{Flaga|RUSFIN}} [[MaksimKrista WylegżaninPärmäkoski]]
|align=center|488279
|-
|10.
|{{Flaga|RUSGER}} [[AleksandrSandra LegkowRingwald]]
|align=center|480248
|-
!colspan=3 style=font-size:80%|...
|-
|35.
|{{Flaga|POL}} [[Justyna Kowalczyk]]
|align=center|52
|}
|width=10|
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodnikZawodniczka
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|{{Flaga|ITASWE}} '''[[FrancescoStina De FabianiNilsson]]'''
|align=center|'''717'''995
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|NORCHE}} [[SondreNathalie Turvollvon FossliSiebenthal]]
|align=center|268518
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|FRAAUT}} [[RichardTeresa JouveStadlober]]
|align=center|174486
|-
|4.
|{{Flaga|SWECZE}} [[OskarPetra SvenssonNováková]]
|align=center|135322
|-
|5.
|{{Flaga|NORRUS}} [[HåvardJulija Solås TaugbølBiełorukowa]]
|align=center|108125
|-
|6.
|{{Flaga|NORSVN}} [[SimenAnamarija Hegstad KrügerLampič]]
|align=center|8185
|-
|7.
|{{Flaga|SUISVN}} [[RomanNika SchaadRazinger]]
|align=center|5568
|-
|8.
|{{Flaga|NORRUS}} [[EvenDarja NorthugStorożyłowa]]
|align=center|4467
|-
|9.
|{{Flaga|RUSSWE}} [[AleksiejJonna CzerwotkinSundling]]
|align=center|4056
|-
|10.
|{{Flaga|FRACHE}} [[LucasNadine ChanavatFähndrich]]
|align=center|3544
|}
|}
 
=== KobietyMężczyźni ===
{|style=font-size:90%
|-valign=top
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodniczkaZawodnik
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|{{Flaga|NOR}} '''[[ThereseMartin JohaugJohnsrud Sundby]]'''
|align=center|'''2681'''2634
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|NOR}} [[IngvildPetter Flugstad ØstbergNorthug]]
|align=center|23021602
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|NOR}} [[HeidiFinn WengHågen Krogh]]
|align=center|21721584
|-
|4.
|{{Flaga|FINRUS}} [[KristaSiergiej PärmäkoskiUstiugow]]
|align=center|13351479
|-
|5.
|{{Flaga|SWEFRA}} [[CharlotteMaurice KallaManificat]]
|align=center|12171131
|-
|6.
|{{Flaga|NOR}} [[MaikenNiklas Caspersen FallaDyrhaug]]
|align=center|1151995
|-
|7.
|{{Flaga|NORCAN}} [[AstridAlex JacobsenHarvey]]
|align=center|1142889
|-
|8.
|{{Flaga|USANOR}} [[JessicaEmil DigginsIversen]]
|align=center|1128874
|-
|9.
|{{Flaga|FINNOR}} [[KerttuDidrik NiskanenTønseth]]
|align=center|1120871
|-
|10.
|{{Flaga|FINNOR}} [[AnneHans KyllönenChrister Holund]]
|align="center|1025834
|-
!colspan=3 style=font-size:80%|...
|-
|1665.
|{{Flaga|POL}} [[JustynaMaciej KowalczykStaręga]]
|align=center|59891
|}
|width=10|
|
{|style="background: #f9f9f9" class=wikitable
|+'''SPRINTDYSTANSOWA'''
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodniczkaZawodnik
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|'''{{Flaga|NOR}} '''[[MaikenMartin CaspersenJohnsrud FallaSundby]]'''
|align=center|'''726'''1444
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|NORFRA}} [[IngvildMaurice Flugstad ØstbergManificat]]
|align=center|646763
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|SWENOR}} [[StinaNiklas NilssonDyrhaug]]
|align=center|602729
|-
|4.
|{{Flaga|NOR}} [[HeidiFinn WengHågen Krogh]]
|align=center|409614
|-
|5.
|{{Flaga|NORRUS}} [[AstridSiergiej JacobsenUstiugow]]
|align=center|355605
|-
|6.
|{{Flaga|SWENOR}} [[IdaDidrik IngemarsdotterTønseth]]
|align=center|321604
|-
|7.
|{{Flaga|USANOR}} [[SophieHans CaldwellChrister Holund]]
|align=center|303572
|-
|8.
|{{Flaga|USANOR}} [[JessicaPetter DigginsNorthug]]
|align=center|297526
|-
|9.
|{{Flaga|FINRUS}} [[KristaMaksim PärmäkoskiWylegżanin]]
|align=center|279488
|-
|10.
|{{Flaga|GERRUS}} [[SandraAleksandr RingwaldLegkow]]
|align=center|248480
|-
!colspan=3 style=font-size:80%|...
|-
|35.
|{{Flaga|POL}} [[Justyna Kowalczyk]]
|align=center|52
|}
|width=10|
|
{|style="background: #f9f9f9" class=wikitable
|+'''DYSTANSOWASPRINT'''
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodniczkaZawodnik
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|{{Flaga|NORITA}} '''[[ThereseFederico JohaugPellegrino]]'''
|align=center|'''1533'''553
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|NOR}} [[HeidiPetter WengNorthug]]
|align=center|1145476
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|NOR}} [[IngvildFinn FlugstadHågen ØstbergKrogh]]
|align=center|976414
|-
|4.
|{{Flaga|SWEFRA}} [[CharlotteBaptiste KallaGros]]
|align=center|730324
|-
|5.
|{{Flaga|FINNOR}} [[KristaEirik PärmäkoskiBrandsdal]]
|align=center|664307
|-
|6.
|{{Flaga|FINRUS}} [[KerttuSiergiej NiskanenUstiugow]]
|align=center|638294
|-
|7.
|{{Flaga|FINNOR}} [[AnneOla KyllönenVigen Hattestad]]
|align=center|602291
|-
|8.
|{{Flaga|NOR}} [[AstridSondre JacobsenTurvoll Fossli]]
|align=center|555268
|-
|9.
|{{Flaga|USANOR}} [[JessicaEmil DigginsIversen]]
|align=center|547244
|-
|10.
|{{Flaga|NORUSA}} [[RagnhildSimi HagaHamilton|Simeon Hamilton]]
|align=center|470222
|-
!colspan=3 style=font-size:80%|...
|-
|1329.
|{{Flaga|POL}} [[JustynaMaciej KowalczykStaręga]]
|align=center|35091
|}
|width=10|
|-
!width=30|Lp.
!width=190|ZawodniczkaZawodnik
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|{{Flaga|SWEITA}} '''[[StinaFrancesco NilssonDe Fabiani]]'''
|align=center|'''995'''717
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Flaga|CHENOR}} [[NathalieSondre vonTurvoll SiebenthalFossli]]
|align=center|518268
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Flaga|AUTFRA}} [[TeresaRichard StadloberJouve]]
|align=center|486174
|-
|4.
|{{Flaga|CZESWE}} [[PetraOskar NovákováSvensson]]
|align=center|322135
|-
|5.
|{{Flaga|RUSNOR}} [[JulijaHåvard BiełorukowaSolås Taugbøl]]
|align=center|125108
|-
|6.
|{{Flaga|SLONOR}} [[AnamarijaSimen LampičHegstad Krüger]]
|align=center|8581
|-
|7.
|{{Flaga|SLOSUI}} [[NikaRoman RazingerSchaad]]
|align=center|6855
|-
|8.
|{{Flaga|RUSNOR}} [[DarjaEven StorożyłowaNorthug]]
|align=center|6744
|-
|9.
|{{Flaga|SWERUS}} [[JonnaAleksiej SundlingCzerwotkin]]
|align=center|5640
|-
|10.
|{{Flaga|CHEFRA}} [[NadineLucas FähndrichChanavat]]
|align=center|4435
|}
|}
 
=== Puchar Narodów ===
{| style="font-size:90%"
|-valign="top"
|
{| style="background: #f9f9f9" class=wikitable
|+ '''OGÓLNARAZEM'''
|-
!width=30|Lp.
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|'''{{Państwo|NOR}}'''
|align=center|'''24324'''
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Państwo|RUS}}
| align="center" |6743
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Państwo|FIN}}
| align="center" |6247
|-
|4.
|{{Państwo|SWE}}
| align="center" |6039
|-
|5.
|{{Państwo|DEU}}
| align="center" |3532
|-
|6.
|{{Państwo|USA}}
| align="center" |3525
|-
|7.
|{{Państwo|FRA}}
| align="center" |2916
|-
|8.
|{{Państwo|ITA}}
| align="center" |2549
|-
|9.
|{{Państwo|CHE}}
| align="center" |2144
|-
|10.
|{{Państwo|CAN}}
| align="center" |1659
|-
!colspan="3" style="font-size:80%"| ...
|-
|12.
|{{Flaga|POL}} [[Reprezentacja Polski w biegach narciarskich|Polska]]
|{{Państwo|POL}}
|align="center"|781
|}
|width="10"|
|
{| style="background: #f9f9f9" class=wikitable
|+ '''KOBIETY'''
|-
!width=30|Lp.
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|'''{{Państwo|NOR}}'''
|align=center|'''11688'''
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Państwo|FIN}}
| align="center" |4731
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Państwo|SWE}}
| align="center" |4671
|-
|4.
|{{Państwo|USA}}
| align="center" |2908
|-
|5.
|{{Państwo|DEU}}
| align="center" |2508
|-
|6.
|{{Państwo|RUS}}
| align="center" |1054
|-
|7.
|{{Państwo|CHE}}
| align="center" |860
|-
|8.
|{{Państwo|ITA}}
| align="center" |636
|-
|9.
|{{Flaga|POL}} [[Reprezentacja Polski w biegach narciarskich|Polska]]
|{{Państwo|POL}}
| align="center" |598
|-
|10.
|{{Państwo|SLOSVN}}
| align="center" |579
|}
|width=10|
|
{| style="background: #f9f9f9" class=wikitable
|+ '''MĘŻCZYŹNI'''
|-
!width=30|Lp.
!width=60|Punkty
|-bgcolor=gold
|'''1.'''
|'''{{Państwo|NOR}}'''
|align=center|'''12546'''
|-bgcolor=silver
|2.
|{{Państwo|RUS}}
| align="center" |5689
|-bgcolor=tan
|3.
|{{Państwo|FRA}}
| align="center" |2840
|-
|4.
|{{Państwo|ITA}}
| align="center" |1913
|-
|5.
|{{Państwo|CAN}}
| align="center" |1561
|-
|6.
|{{Państwo|FIN}}
| align="center" |1516
|-
|7.
|{{Państwo|SWE}}
| align="center" |1368
|-
|8.
|{{Państwo|CHE}}
| align="center" |1284
|-
|9.
|{{Państwo|DEU}}
| align="center" |1024
|-
|10.
|{{Państwo|KAZ}}
| align="center" |830
|-
!colspan="3" style="font-size:80%"| ...
|-
|15.
|{{Flaga|POL}} [[Reprezentacja Polski w biegach narciarskich|Polska]]
|{{Państwo|POL}}
|align="center"|183
|}
|}
== Wyniki Polaków ==
=== Kobiety ===
{| width=100% style="font-size: 89%; text-align: center" class=wikitable
|-
!width=75|Zawodniczka
|bgcolor=lightpink width=15| [[Plik:Flag of Finland.svg|15px|Kuusamo 27.11 (SP C)]]
 
=== Mężczyźni ===
{| width=100% style="font-size: 89%; text-align: center" class=wikitable
!width=75| Zawodnik
|-
!width=75| Zawodnik
|bgcolor=lightpink width=15| [[Plik:Flag of Finland.svg|15px|Kuusamo 27.11 (SP C)]]
|bgcolor=lightpink width=15| [[Plik:Flag of Finland.svg|15px|Kuusamo 28.11 (10 km F)]]
* [[Statystyki mężczyzn w Pucharze Świata w biegach narciarskich 2015/2016]]
 
== Uwagi ==
{{Przypisy}}
<references group=uwaga/>
 
== Bibliografia ==
50 658

edycji

Menu nawigacyjne