Makao (gra karciana): Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
Wycofano edycje użytkownika 89.25.170.16 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to 87.204.81.130.
m (Wycofano edycje użytkownika 89.25.170.16 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to 87.204.81.130.)
===101===
 
'''urniem101''' to [[rosja|rosyjska]] wersja makao, zwana także '''czeskim durniem''' ([[rosyjski|ros.]] Ческий дурак, ''Czeskij durak''). Podobnie jak jej polska wersja gra ta posiada wiele wariantów, także w zależności od źródła zasad albo regionu. W 101 gra się za pomocą talii 36 kart (od szóstki do asa) bądź ewentualnie całą talią. Celem jest pozbycie się wszystkich kart. Przegrywa gracz, który zbierze 101 punktów.
'''101''' to [[rosja|rosyjska]] werkurwy XDD
 
'''urniem''' ([[rosyjski|ros.]] Ческий дурак, ''Czeskij durak''). Podobnie jak jej polska wersja gra ta posiada wiele wariantów, także w zależności od źródła zasad albo regionu. W 101 gra się za pomocą talii 36 kart (od szóstki do asa) bądź ewentualnie całą talią. Celem jest pozbycie się wszystkich kart. Przegrywa gracz, który zbierze 101 punktów.
 
Każdy gracz otrzymuje pięć kart, resztę talii kładzie się na bok i z niej będzie się dobierać. Pierwszą grę rozpoczyna losowo wybrany gracz, a następne zwycięzca poprzedniej kładąc wybraną przez siebie kartę, na którą pozostali gracze w kolejności muszą się dorzucić albo zgodnie z wartością, albo pod kolor. Jeśli nie ma się pasującej karty to należy wziąć pierwszą z wierzchu talii i jeśli pasowałaby to można ją wyrzucić na stosik. Gdy zebrana karta nie pasuje, wówczas kartę rzuca kolejny gracz. Jeśli talon się skończy to należy odłożyć wierzchnią kartę ze stosu i pozostałe przetasować. W 101 występują następujące karty specjalne:

Menu nawigacyjne