Christian Lorenz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
→‎Życie prywatne: poprawa literówek, replaced: sie → się
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(→‎Filmografia: drobne redakcyjne)
m (→‎Życie prywatne: poprawa literówek, replaced: sie → się)
== Życie prywatne ==
Christian ma starszego o 4 lata brata. Był raz rozwiedziony i ma piątkę dzieci. Dwóch synów i trzy córki, jedną o imieniu Anna. 12 września 2008 roku, Flake ożenił się ponownie z Jenny Rosemeyer, niemiecką artystką, której gwizd został użyty w piosence "Roter Sand". Trzydniowe wesele, na którym zagrał niemiecki zespół [[Knorkator]], odybywało się w posiadłości Lorenza w [[Liebenwalde]]. Nie ma wiele informacji o jego życiu prywatnym, ponieważ stara się je utrzymywać w tajemnicy. Ryzykowne momenty w zespole, określa jako zimny prysznic "''Nie jest to miłe, ale po wszystkim ma się dobre samopoczucie''. Flake jest ateistą,jak sam mówi: ''Potępiam wszelkie religię, które są stworzone w sztywnych instytucjach. Uważam też że religijny fanatyzm i praca misyjna są niebezpieczne.'' Lorenz ma też pewną niechęć w stosunku do Ameryki, którą określa mianem "''chorego i dekadenckiego kraju bez jakiejkolwiek kultury.'' Lubi słuchać zespołów takich jak: [[Einstürzende Neubauten]], [[Die Ärzte]], [[Element of Crime]], [[Coldplay]], [[Placebo (zespół muzyczny)|Placebo]], [[Johnny Cash]], [[PJ Harvey]], [[System of a Down]], [[Ministry]], [[The Prodigy]]. Raz wspomniał że chciałby być szóstym Rolling Stones'em. Flake jest malarzem amatorem, lubi klasyczne auta, ma mercedesa i jest zaangażowany w biznesie wypożyczalni zabytkowych aut. 5 października 2005 pojawił się w [[Deutsche Welle]], gdzie został zapytany o to co czuł po zjednoczeniu Niemiec, odpowiedział że wolał życie w tamtym okresie: "''Nawet jeśli [[Niemiecka Republika Demokratyczna|NRD]] by przetrwało, nadal byłbym muzykiem. Zwiększony rozmiar świata również przyniósł za sobą niebezpieczeństwo bycia porównywanym do wszystkich międzynarodowych artystów. Zespoły które znajdowały się na wschodzie, były jedynymi. Jeśli odniosłeś sukces tam. Byłeś spełniony. Brakuje mi tej prostoty. Wchodziłeś do baru po piwo, dostawałeś piwo! Nie pytali czy chciałeś z pianą czy bez, z pianą na wierzchu czy dnie. To wszystko działa mi na nerwy, te wszystkie wybory których nie chcę.''
W listopadzie 2011 roku dom Lorenza został podpalony. Policji udało siesię zatrzymać i zidentyfikować 28-letniego notowanego, podpalacza. Któremu w czasie ucieczki przydarzył się wypadek samochodowy w pobliżu domu Flake'a.
== Inna twórczość ==
15 marca 2015 roku ukazała się autobiografia Lorenza zatytułowana ''[[Der Tastenficker: An was ich mich so erinnern kann]]'', która została wydana przez [[Berlin|berlińskie]] wydawnictwo [[Schwarzkopf & Schwarzkopf]].
491 358

edycji

Menu nawigacyjne