Cdp.pl: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1239 bajtów ,  5 lat temu
m
rozbudowa, źródła/przypisy
m (+ art)
m (rozbudowa, źródła/przypisy)
| www = http://www.cdp.pl
}}
'''cdp.pl''' – [[sklep internetowy]] założony w październiku 2012 roku przez [[CDP|spółkę o tej samej nazwie]]<ref>[https://cdp.pl/o-nas/ ''cdp.pl:O nas'']</ref>., Portaljako zajmujenowy sięobszar sprzedażądziałalności gierkomercyjnej komputerowych,[[Grupa filmów,CD książekProjekt|grupy ikapitałowej CD Projekt]]. Początkowo serwis skupiał się jedynie na muzykisprzedaży zarównomateriałów w formie cyfrowej, jakale iw na2013 fizycznychroku nośnikach.poszerzono Wjego kwietniuasortyment 2017o rokuprodukty sklepzapisane cdp.plna zostałfizycznych przejętynośnikach przezdanych, Topmallsprzęt Sp.RTV zi o.otradycyjne książki. należącąWraz doz Merlinpostępującym Group.wzrostem Asortymentzainteresowania platformyplatformą e-commerce, jej oferta zostałzostała wzbogaconywzbogacona o gry planszowe i innegadżety, produktyzwiązane głownie z grami komputerowymi.
 
W kwietniu 2017 roku sklep cdp.pl został przejęty przez Topmall Sp. z o.o. należącą do Merlin Group<ref>[http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/wlasciciel-merlin-pl-za-3-mln-zl-przejmie-kolejny-sklep-internetowy,59134.html dlahandlu.pl: Właściciel Merlin.pl za 3 mln zł przejmie kolejny sklep internetowy]</ref>. Dotychczasowi właściciele sklepu postanowili skupić się na podstawowej działalności spółki, czyli dystrybucji i lokalizacji gier komputerowych na potrzeby polskiego rynku<ref>[http://www.eurogamer.pl/articles/2017-03-29-cdp-trzy-lata-pozniej-rozmawiamy-z-szefami-firmy eurogamer.pl: CDP trzy lata później - rozmawiamy z szefami firmy. Jakie zmiany po transakcji z Merlinem?]</ref>. Nowy właściciel nabył prawa do nazwy i domeny cdp.pl.
 
Aktualnie portal zajmuje się sprzedażą gier komputerowych, filmów, książek i muzyki zarówno na fizycznych nośnikach, jak i w formie cyfrowej, a w przypadku tej drugiej opcji klienci mogą korzystać z wirtualnej półki agregującej wszystkie produkty przypisane do ich kont.
 
{{Przypisy}}
6775

edycji

Menu nawigacyjne