Gorączka (film 1995): Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
poprawiam przekierowania
m (Bot usuwa odwołania do szablonu {{s|Stopklatka}} (WP:ZDBOT#Usunięcie szablonu wykorzystywanego do linkowania do serwisu Stopklatka; zmiany kosmetyczne)
m (poprawiam przekierowania)
 
== Opis fabuły ==
Życiowym credo Neila McCauleya (Robert De Niro), zawodowego złodzieja, jest: ''nie mieć nikogo ani niczego, czego nie można by rzucić w ciągu trzydziestu sekund, gdy nagle zrobi się gorąco''. On i jego koledzy po fachu m.in. nałogowy hazardzista – Chris Shiherlis (Val Kilmer), Michael Cheritto (Sizemore) napadają na wóz pancerny, z którego zabierają równowartość 1,6 miliona [[dolar amerykański|dolarów]] w [[Papier wartościowy (prawofinanse)|papierach wartościowych]]. Dochodzi przy tym do niezamierzonego rozlewu krwi.
 
Śledztwem w tej sprawie zajmuje się Vincent Hanna (Al Pacino), jeden z najlepszych detektywów [[Los Angeles Police Department|wydziału rabunków i zabójstw]] policji [[Los Angeles]]. Drużyna Hanny niezwłocznie rozpoczyna pracę i znajduje ślady prowadzące do sprawców rabunku. W tym czasie McCauley planuje kolejny skok – kradzież 12 milionów dolarów gotówki z banku. Policyjny informator powiadamia Vincenta o tym planie, co ma doprowadzić do konfrontacji złodziei z policją tuż po opuszczeniu banku. W jednej z najbardziej trwożących scen współczesnego kina, De Niro wystrzeliwuje kilka magazynków amunicji z [[Karabinek M4|karabinka M4]] w kierunku policjantów, na co owi odpowiadają ogniem. Scena rozgrywa się na skwerze pełnym przechodniów w Los Angeles. Po strzelaninie McCauley ucieka z ranionym Shiherlisem do domu współorganizatora napadów, Nate'a (Jon Voight), zaś Cheritto ginie zastrzelony z karabinu Hanny. W scenie widać postrzelenie co najmniej jednego cywila oraz wielu policjantów.
233 373

edycje

Menu nawigacyjne