Twarzą w twarz (serial telewizyjny): Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
"Twarzą w twarz” jest serialem obyczajowym osadzonym w świecie sensacji. Głównym bohaterem serialu jest Wiktor, pseudonim „Ważka”, którego życie zmienia się w momencie, gdy zostaje niesprawiedliwie [[akt oskarżenia|oskarżony]] o popełnienie [[zbrodnia|zbrodni]]. Nie mając możliwości oczyszczenia się z zarzutów, ucieka do [[Szwajcaria|Szwajcarii]], gdzie poddaje się szeregowi [[chirurgia plastyczna|operacji plastycznych]] [[twarz]]y. Wiktor spędza w Szwajcarii dwa lata i poznaje Martę - lekarkę, która podjęła się zmiany jego twarzy. Oboje powoli dobrze się poznają i zakochują w sobie. Marta zachodzi w ciążę. W czasie pobytu za granicą bohater postanawia zmienić swoje życie. Niestety, przeszłość dogania go szybciej, niż się tego spodziewa. Żeby zacząć normalnie żyć u boku ukochanej kobiety, musi zrzucić z siebie ciężar niesłusznych oskarżeń. Po powrocie do [[Polska|Polski]] Wiktor za wszelką cenę stara się wyjaśnić okoliczności [[zabójstwo|morderstwa]], o które został posądzony i znaleźć prawdziwego zabójcę.
 
W późniejszych odcinkach wyjaśnia się sprawa zabójstwa. W międzyczasie wyjaśnia się sprawa teczki weksla Zarzyckiego i samobójstwa kolegi Wiktora, z którym wykradali daną teczkę, aby oskarżyć Zarzyckiego. To właśnie na terenie garażu, w którym była przetrzymywana teczka, został zabity Hubert. W zemście za zabójstwo boksera Czerwińskiego, którego Piekarz promował, z jego rąk ginie także Żyła, ochroniarz Zarzyckiego, który to zabił sportowca.
 
Kiedy Marcel dowiaduje się o wszystkim , porywa Martę. Chce wymiany za Wiktora. Ten jedzie na spotkanie z nim i wtedy zostaje zatrzymany po strzelaninie, z której ledwo uciekła Marta i Piekarz.
 
Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna, Ważce pomaga Wnuk, emerytowany policjant. Wiktor ucieka z aresztu. Marcel zostaje zdemaskowany dzięki żonie Huberta i wtedy po raz drugi porywa Martę. Do pościgu za nim rusza Wiktor. Obaj dojeżdżają na lotnisko w Bemowie. Wiktor i Marcel długo walczą, ale ten drugi zostałzostaje wciągnięty w silnik samolotu. Za współpracę z policją Wiktor zostaje ułaskawiony za takie wykroczenia, jak pobicie i nielegalne posiadanie broni. Marta rodzi dziecko i cała trójka wyjeżdża do Szwajcarii.
 
=== Druga seria ===
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne