Czas honoru: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 40 bajtów ,  4 lata temu
(drobne merytoryczne)
* '''Siergiejew''' – rosyjski zwiadowca. Podaje błędne informacje Polakom podczas Powstania. Dochodzi do walki z Bronkiem. Wtedy jego żona oddaje kilka strzałów i agent pada na ziemię.
* '''Marian Suchecki „Wilk”''' – w wieku 17 lat wstąpił do konspiracji. Podczas powstania uparcie odmawia założenia biało-czerwonej opaski argumentując, że nie zamierza stać się celem dla snajperów. Wchodzi w konflikt z Władkiem. Z początku niezbyt lubiany, zdobywa sobie powszechne uznanie, kiedy wyprowadza oddział z okrążonej barykady. Przez parę godzin był żonaty z Mileną, sanitariuszką ze Śródmieścia, która zginęła od wybuchu podłożonego pod goliat granatu na oczach swojego ukochanego. Ginie zastrzelony przez sowieckich żołnierzy, którzy omyłkowo biorą go za Niemca.
* '''Heinrich Pabst''' – [[major]], podwładny Rainera, ratuje życie Celinie, która do złudzenia przypomina mu pewną ważna osobę z jego życia. Nie boi się jawnie krytykować nazistów i mówić o przegranej wojnie. Zostaje zabity przez Celinę.
* '''Walter Lentz''' – [[Hauptsturmführer|SS-Hauptsturmführer]] ([[kapitan (ranga)|kapitan]] [[Schutzstaffel|SS]]), podwładny Rainera. Fanatyk [[Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników|NSDAP]], wciąż wierzy w zwycięstwo Niemców.
* '''Ernst von Hackel''' – [[Obergruppenführer|SS-Obergruppenführer und General der Waffen SS]], sumiennie wypełniając polecenia z Berlina wydaje rozkaz masowego mordowania ludności cywilnej.
* '''Bartosz Krzywicki „Mickiewicz”''' – Wrażliwy, inteligentny chłopak z „dobrego domu”, początkujący autor wierszy. Do oddziału Władka dołącza niedługo przed Powstaniem. Nie brał udziału w konspiracji. Paraliżuje go strach, który znika dopiero pod wpływem nagłego uczucia do „Zosi”, łączniczki. Zostaje postrzelony podczas odbicia więźniów z Gęsiówki, gdzie ginie na miejscu.
15 495

edycji

Menu nawigacyjne