Guantanamo Party Program: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
brak opisu edycji
m (Usuwanie zakaznych linków zewnętrznych (oraz drobne redakcyjne))
Nie podano opisu zmian
|www = http://www.guantanamopartyprogram.blogspot.com
}}
'''Guantanamo Party Program''' jest- wspólnym projektem członków nieistniejących już zespołów Wojtyła, Lost Road, Poltergeist, Bonito czy Lola Hart. Zespół zostałzespół założony na przełomie 2006/2007 roku we Wrocławiu z inicjatywy wokalisty, Dariuszawykonujący Liboskiego.muzykę Początkowołączącą wykonywana muzyka mieściła się w nurcieelementy [[screamo]]/[[noisesludge rockmetal|noisesludge]], by z biegiem czasu ewoluować w kierunku bardziej atmosferycznej mieszance [[sludgepost metal|sludgehardcore]] i [[postnoise hardcorerock]].
 
== Historia ==
Zespół powstał napod przełomiekoniec 2006 i 2007 roku. Inicjatorem powołania nowego projektu muzycznego był Dariusz Liboski, wokalista, który wcześniej udzielał się m.in. w [[Wołów|wołowskim]] [[Lost Road]] i [[Lubin|lubińskim]] [[Bonito (grupa muzyczna)|Bonito]]. W podstawowym składzie znaleźli się również gitarzysta wyżej wymienionych zespołów – Wojciech Feret, perkusista grind-core`owego [[Wojtyła (grupa muzyczna)|Wojtyła]] - Jakub Przybyłek oraz były basista [[wrocław]]skiej grupy [[Poltergeist (polski zespół)|Poltergeist]] - Grzegorz Sontowski.
 
Początkowo zespół wykonywał muzykę, która była połączeniem różnych ekstremalnych nurtów: [[screamo]], [[noise rock|noise]], [[emo-violence]]. Zagrał także kilka dobrze przyjętych koncertów. Okres ten został zakończony nagraniem krótkiego demo "The Past".
 
Po nagraniu pierwszego materiału studyjnego, członkowie postawili na zmianę stylistyczną. Nowy materiał powstał jako wynik inspiracji zarówno zespołami [[sludge metal|sludge`owymi]] ([[Neurosis]], [[Cult of Luna]], [[Overmars]]), jak i [[noise rock]]owymi ([[Lvmen]], [[Today Is The Day]], [[Krzycz]], [[Thema 11]], [[La Aferra]]). Do składu doszedł drugi gitarzysta – Jonatan Staniec. Po zagraniu kilkunastu koncertów w [[Polska|Polsce]], członkowie Guantanamo Party Program zarejestrowali we wrocławskim studiu [[Hellsound]] swój pierwszy pełnowymiarowy album. Za nagranie i brzmienie płyty odpowiadał Jarosław Wysocki. W trakcie końcowych prac nad albumem od zespołu odszedł Jonatan, co spowodowało zawieszenie aktywności koncertowej. Materiał w marcu [[2010]] został wydany nakładem niezależnej wytwórni [[No Sanctuary Records]], a później wznowiony na kasecie przez Hasiok Records. [https://www.discogs.com/Guantanamo-Party-Program-I/master/931761]
 
W [[2010]] dołączył Łukasz Lisoń, który wcześniej udzielał się między innymi w [[Opole|opolskim]] zespole [[Lola Hart]]. W nowym, ustabilizowanym składzie, Guantanamo Party Program wróciło do grania koncertów. Zespół miał okazję wystąpić w [[Polska|Polsce]], [[Czechy|Czechach]], [[Słowacja|Słowacji]] i [[Niemcy|Niemczech]]. W międzyczasie wydany został split z zaprzyjaźnionymi zespołami – [[Echoes Of Yul]] i [[Sun For Miles]]. Wydawcą nowego materiału były dwie wytwórnie: [[We Are All Pacinos Records]] z Opola oraz [[No Sanctuary Records]]. Na płycie pojawiły się dwa utwory znane z debiutanckiego CD zespołu, ale wzbogacone o warstwę instrumentalną stworzoną przez członka Echoes Of Yul – Jarosława Leśkiewicza.[https://www.discogs.com/Echoes-Of-Yul-Guantanamo-Party-Program-Sun-For-Miles-Echoes-Of-Yul-Guantanamo-Party-Program-Sun-For-/release/2834193]
 
W listopadzie [[2010]] na trasie koncertowej zespół wspomógł gitarzysta – Artur Rumiński, udzielający się m.in. w grupach [[Sun For Miles]], [[Wilczy Szaniec]], [[Thaw]].
 
W 2012, członkowie zespołu zarejestrowali kolejny materiał. Album zatytułowany "II" został wydany w maju 2013 przez dwie wytwórnie - za wersję winylową odpowiadała Caramba Records, a kompaktową - Chaos W Mojej Głowie. [https://www.discogs.com/Guantanamo-Party-Program-II/master/557348] Nagrania, które nie weszły na płytę, zostały później opublikowane na 3 winylowych splitach z zaprzyjaźnionymi zespołami: w 2012 roku z We Are Idols [https://www.discogs.com/Guantanamo-Party-Program-We-Are-Idols-Guantanamo-Party-Program-We-Are-Idols/master/502542], w 2014 z Suffering Mind [https://www.discogs.com/Suffering-Mind-Guantanamo-Party-Program-Suffering-Mind-Guantanamo-Party-Program/master/690846], oraz z Hard To Breathe [https://www.discogs.com/Guantanamo-Party-Program-Hard-To-Breathe-Guantanamo-Party-Program-Hard-To-Breathe/master/798379].
W 2012, członkowie zespołu zarejestrowali materiał na kolejną płytę, która została wydana w maju 2013. Dodatkowo z tej sesji pochodzi utwór ''Kamień na kamieniu'', który został opublikowany w grudniu 2012 na winylowym splicie z [[We Are Idols]]. W kwietniu 2014 zapowiedziany został kolejny split - tym razem z grind core`owym Suffering Mind. Płyta ma się ukazać nakładem 3 wytwórni: w Polsce - Caramba Records, w Brazylii - Back On Track i w USA - Halo of Flies.
 
Ostatni album zespołu zatytułowany "III" ukazał się 1 września 2017 roku nakładem Anteny Krzyku. [https://www.discogs.com/Guantanamo-Party-Program-III/master/1214398]
 
Guantanamo Party Program zagrało kilkadziesiąt koncertów m.in. z grupami: [[At The Soundawn]], [[Blindead]], [[Ufomammut]], [[The Arson Project]], [[Young Widows]], [[Mouse On The Keys]], [[Cripple Bastards]], [[Job Karma]], [[Membrane]], [[Malignant Tumour]], [[Lento]], [[Coliseum]] czy [[Kongh]].
* Jarosław Leśkiewicz – gitara, elektronika - współpraca studyjna (2010)
* Michał Baczun - perkusja (2013)
* Grzegorz Dygoń - gitara (2016-2017)
 
== Dyskografia ==
; Albumy:
* ''I'' - CD/MC (2010, No Sanctuary Records - CD, Hasiok Records - MC)
* ''II'' - LP/CD (2013, Chaos w Mojej Głowie - CD, Caramba Records - LP)
* ''III'' - LP/CD (2017, Antena Krzyku)
 
; Splity:
* ''We Are Idols/Guantanamo Party Program - split'' - 7” EP (2012, Long Walk Records/Drop Out Records)
* ''Suffering Mind/Guantanamo Party Program - split'' - 7” EP (2014, Caramba Records/Back On Track/Halo of Flies)
* ''Guantanamo Party Program/Hard To Breathe'' - split 7" EP (2015, Hasiok Records/DIY Koło/ Black Wednesday Records)
 
; Bootlegi:
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne