Certificate in Advanced English: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (MalarzBOT: dodanie daty do szablonu fakt na podstawie edycji http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Certificate%20in%20Advanced%20English&diff=prev&oldid=17095141)
* '''Writing''' – pisanie. W tej części należy stworzyć własne teksty w języku angielskim na zadane tematy. Typy wypracowań do napisania to: notatka, list oficjalny, list nieoficjalny, praca na konkurs, raport, propozycja, rozprawka, artykuł, opowiadanie, recenzja. Trwa 1 h 30 minut.
* '''Listening''' – słuchanie. Składa się z 4 nagrań, każde odtwarzane dwukrotnie. Zadanie polega na wypełnieniu pustych miejsc lub przyporządkowaniu postaci i ich opinii wypowiedziom usłyszanym z taśmy, czy też wybraniu poprawnej odpowiedzi (z czterech możliwych) na pytania związane z usłyszanym nagraniem. Trwa ok. 40 minut.
* '''Speaking''' – mówienie. Dzieli się na 4 części: krótka konwersacja z egzaminatorem, opis materiałów stymulujących, dialog pomiędzy zdającymi na podstawie materiału stymulującego, dyskusja na temat związany z częścią trzecią. Trwa ono ok. 14–15 minut, odbywa się w parach, jako jedyna część egzaminu nie jest oceniana w [[UniwersytetUniversity of Cambridge|Cambridge]].
 
Od grudnia 2008 roku do 2014 roku cześć "Reading" oraz "Use of English" pisane były oddzielnie, jednak w nowej formule są pisane na jednym arkuszu.
Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej 60% wszystkich punktów.
 
Egzamin jest organizowany w trzech sesjach: wiosennej (marzec), letniej (maj–czerwiec) i zimowej (listopad–grudzień). Został wprowadzony w 1991 roku.
 
Egzamin ten został wprowadzony w 1991 roku.
 
== CAE w Polsce ==
W Polsce osoba, która uzyskała certyfikat CAE oraz legitymowała się dyplomem ukończenia [[Studia II stopnia|studiów II stopnia]], [[studia wyższe zawodowe|wyższych zawodowych]] na dowolnym kierunku, a ponadto posiadała [[przygotowanie pedagogiczne]], lub legitymowała się dyplomem ukończenia [[zakład kształcenia nauczycieli|zakładu kształcenia nauczycieli]] mogła zostać zatrudniona na stanowisku [[nauczyciel|nauczyciela]] języka angielskiego w polskich szkołach (zarówno podstawowych, jak i gimnazjach a także w szkołach średnich). {{fakt|data=2009-05}}.
 
== Zobacz też ==

Menu nawigacyjne