Solbus B9,5: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 36 bajtów ,  3 lata temu
m
int.
m (int.)
}}
 
'''Solbus B 9,5''' − autobus miejski produkowany od września [[2003]] do marca [[2007]] przez [[Solbus|Fabrykę Autobusów "Solbus"„Solbus”]] w [[Solec Kujawski|Solcu Kujawskim]] na licencji czeskiej firmy [[SOR Libchavy]].
 
== Historia modelu ==
"Solbus„Solbus B 9,5"5” to pierwszy autobus miejski firmy "Solbus"„Solbus”. W latach [[2003]]-[[2006]] sprzedano w Polsce 62 sztuki tych autobusów. W III kwartale [[2005]] roku rozpoczęto produkcję tego modelu ze zmodernizowaną ścianą przednią, zrywającą ze stylistyką identyczną jak w czeskim odpowiedniku. Pojazd ten produkowany był do 31 marca [[2007]], kiedy to weszło w życie wypowiedzenie umowy licencyjnej na wszystkie modele firmy "SOR"„SOR”. W trakcie produkcji był modyfikowany przez fabryczne biuro konstrukcyjne. W ramach umowy licencyjnej z firmą [[SOR Libchavy]] stosowano w nim wiele podzespołów kupowanych za pośrednictwem czeskiej firmy.
 
Począwszy od [[2006]] roku powstawały równolegle własne niskowejściowe modele "Solbus„Solbus Solcity 11 SN11"SN11” w odmianie miejskiej (z literą "M"„M” na końcu nazwy) oraz lokalnej (z literą "L"„L”). Stały się one następcą modelu "Solbus„Solbus B 9,5"5”.
 
== Linki zewnętrzne ==
* [http://www.solbus.com.pl Oficjalny serwis firmy "Solbus"„Solbus”]
* [http://infobus.pl/busbaza_detail.php?selectMarka=Solbus&selectmodel=14&Submit=poka%BF Solbus B 9,5 w serwisie Infobus]
* [http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s=5015&model_id=157&VIN=&rocznik=&kasacja=&rejestracja=&numer=&ybuy=&ysell=&operator=&testy=&r=Send Lista eksploatowanych Solbusów B 9,5 w serwisie Transport Wroc.Biz]
6290

edycji

Menu nawigacyjne