High-Speed Downlink Packet Access: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
brak opisu edycji
m (drobne redakcyjne)
Nie trzeba dokonywać zmian w elementach sieci szkieletowej służącej do komutacji pakietów (choć może zaistnieć konieczność jej przeskalowania, ze względu na zwiększony transfer danych), a jedynie w sieci radiowej.
 
Wprowadzenie HSDPA wiąże się głównie zze upgrademzmodernizowaniem software'uoprogramowania w stacjach bazowych i ich [[Radio Network Controller|kontrolerach]]. Wykorzystane są używane wcześniej
częstotliwości (w większości przypadków 2100 [[herc|MHz]], w USA 850 i 1900 MHz). Poniżej znajduje się lista najważniejszych zmian w stosunku do standardowego interfejsu WCDMA:
* Wprowadzono nowy kanał transportowy HS-DSCH (''High Speed Downlink Shared Channel'') w którym następuje lepszy podział zasobów radiowych niż w standardowej technologii WCDMA. Na przykład kody ortogonalne używane do wyodrębniania poszczególnych transmisji ze wspólnego kanału transmisyjnego były we wcześniejszym systemie przyznawane terminalom na czas transmisji. W kanale HS-DSCH są one we wspólnej puli kodów, z której są dynamicznie przydzielane w czasie transmisji. W zależności od zmiennych warunków propagacji liczba kodów (a w związku z tym, proporcjonalna część wspólnego kanału transmisyjnego) przydzielona jednemu terminalowi może się zmieniać.

Menu nawigacyjne