Liuzhou: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 2261 bajtów ,  2 lata temu
Wprowadzono informację na temat zielonej drogi rozwojowej Liuzhou.
(Brak źródła. Wycofano ostatnią zmianę treści (wprowadzoną przez 83.9.135.59) i przywrócono wersję 54358990 autorstwa Świętokrzyskie3)
(Wprowadzono informację na temat zielonej drogi rozwojowej Liuzhou.)
 
W mieście znajduje się stacja kolejowa [[Liuzhou (stacja kolejowa)|Liuzhou]].
 
== Zielona droga rozwoju Liuzhou ==
Liuzhou liczy prawie sto lat historii [[Przemysł ciężki|przemysłowej]]. W Liuzhou znajduje się największa baza i produkcja przemysłowa w prowincji [[Kuangsi]].
 
w 1978 roku rząd Chiński w Liuzhou rozpoczął budowę dziesięciu kluczowych projektów przemysłowych, przenosząc Liuzhou w erę przemysłu ciężkiego. głównymi produktami przemysłu ciężkiego było utworzenie [[Przemysł samochodowy|samochodów]], żelaza, stali, maszyn i [[Przemysł chemiczny|przemysłu chemicznego]]. Rozległy model rozwoju przemysłu ciężkiego przyczynił się do rozwoju gospodarczego Liuzhou, a także spowodowało to poważne [[zanieczyszczenie środowiska]]. w latach 1985-1995 Liuzhou miał największą częstotliwość [[Kwaśny deszcz|kwaśnych deszczy]] w prowincji Kuangsi, wskaźnik kwasowości utrzymywał się na poziomie 98,5%.
 
W ciągu ostatniej dekady Liu Gang zainwestował ponad 70 mld Yuanów na budowę scentralizowanego oczyszczania ścieków przemysłowych, [[odsiarczanie spalin]] przemysłowych, 50 zaawansowanych technologii energooszczędnych i w projekt [[Ochrona środowiska|ochrony środowiska]] w Liuzhou. Po ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska Liuzhou nie przestaje dążyć do tempa rozwoju ekologicznego.
 
Od 2002 roku Liuzhou realizuje projektem zazieleniania nabrzeża rzeki tworząc piękne krajobrazy. Liuzhou jest uosobieniem zielonej drogi rozwoju w Kuangsi w ciągu ostatnich 60 lat. Liuzhou inwestuje w projekty zalesiania terenów wzdłuż rzeki zapobiegając w ten sposób zatruwania wód. Liuzhou przyczyniło się do zielonego rozwoju całej prowincji Kuangsi. Dziś prowincja Kuangsi jest zielona od południa na północ i od wschodu na zachód. Dobra ekologia sprawiła, że ​​zielona ścieżka rozwoju Liuzhou i całej prowincji Kuangsi jest coraz szersza. W przyszłości będą stosować się do koncepcji zielonego rozwoju, dążyć do oszczędzania zasobów naturalnych, utworzenie społeczeństwa przyjaznego dla środowiska, utrzymywać czystość wód i powietrza.<ref>{{Cytuj |tytuł = “酸雨之都”蝶变 广西绿色之路越走越宽 |data dostępu = 2018-11-25 |opublikowany = xw.qq.com |url = https://xw.qq.com/cmsid/20181118A0TRC300}}</ref>
 
== Miasta partnerskie ==

Menu nawigacyjne