Cavil: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 47 bajtów ,  2 lata temu
WP:SK, kat.
m (Bot dokonuje drobnych zmian redakcyjnych oraz typograficznych)
(WP:SK, kat.)
'''John Cavil''' (znany także jako '''Brat Cavil''') to fikcyjna postać występująca w serialu [[Battlestar Galactica (serial telewizyjny 2004)|Battlestar Galactica]]. Cavil jest humanoidalnym Cylonem oznaczonym jako Number One, który jak reszta humanoidalnych Cylonów została stworzona przez [[Final Five]] (ostatnią piątkę). W postać Cavila wcielił się [[Dean Stockwell]].
 
== Kopia z Galactici ==
Po raz pierwszy Cavil pojawił się w serialu po tym, jak [[Galen Tyrol|Szef Tyrol]] pobił do nieprzytomności Cally w hangarze statku<ref>Odc. pt. Lay Down Your Burdnes (part I)</ref>. Cavil wyjaśnił Tyrolowi, że powodem, dla którego pobił dziewczynę, było przypuszczenie, że jest cylońskim uśpionym agentem.
 
Cavil zdaje się być bardziej religijny od innych Cylonów, ale jest to jedynie cynizm, gdyż wyśmiewa się z wiary w bogów. Modlił się wraz z [[Laura Roslin|Prezydent Roslin]] o wygranie wyborów prezydenckich. Po tym, jak Tyrol zorientował się, że Cavil jest Cylonem, został wyrzucony przez śluzę powietrzną.
 
== Kopia z Caprici ==
Druga kopia Number One pojawiła się na Caprice w momencie gdy rebelianci uciekający z planety byli ostrzeliwani. Po zakończeniu ostrzału pojawił się Cavil i powiedział, że Cyloni odlecieli z planety.
 
Po tym jak powrócił z rebeliantami na ''Galacticę'' i został rozpoznany przez Tyrola przed śmiercią (poprzez wyrzucenie przez śluzę razem ze swoją kopią) powiedział Roslin i Admirałowi Adamie, iż Cyloni żałują dwóch rzeczy: po pierwsze, że zaatakowali [[Battlestar Galactica (serial telewizyjny 2004)/Dwanaście Kolonii]] oraz że podjęli pościg za uciekającą Flotą.
 
== Kopie z Nowej Caprici ==
Jednak kopia ma romans z Ellen Tigh, żoną [[Saul Tigh|Pułkownika Tigh'a]], który zaraz po najeździe na Nową Capricę znalazł się w więzieniu. Helen oddaje się Cavilowi, aby ten wypuścił pułkownika z więzienia.
 
Inna kopia daje jednemu z policjantów Nowej Caprici listę osób skazanych na śmierć.
 
== "Szef Cylonów" ==
Po Drugim Exodusie wydaje się, że Cavil został przywódcą Cylonów. Każda kopia liczy się z jego zdaniem. To on uczestniczył w pertraktacjach z Kolonistami podczas konfliktu na ''Planecie Alg'', chciał zniszczyć Flotę Kolonistów i nie rozumiał, dlaczego Admirał Adama zdolny jest poświęcić życie swego syna Apollo.
 
{{Bohaterowie Battlestar Galactica}}
 
[[Kategoria:Fikcyjni masowi mordercy]]
[[Kategoria:Postacie z serialu Battlestar Galactica]]
14 832

edycje

Menu nawigacyjne