Kraina lodu: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 8 bajtów ,  2 lata temu
→‎Fabuła: spójność
(→‎Fabuła: spójność)
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
[[Elsa (Kraina lodu)|Elsa]] jest starszą córką króla i królowej Arendelle, posiadającą moc tworzenia lodu i śniegu. Podczas zabawy z siostrą Anną przypadkowo trafia ją zaklęciem i ta traci przytomność<ref name="kraina1">{{cytuj stronę|url=https://www.filmweb.pl/film/Kraina+lodu-2013-651932/descs|tytuł=Kraina lodu (2013) – Opis filmu|opublikowany=filmweb.pl|data dostępu=2019-06-29|język=pl}}</ref>. Anna zostaje zawieziona do Króla Trolli, który ratuje jej życie i usuwa jej wspomnienia dotyczące magicznej mocy Elsy<ref name="kraina2">{{cytuj stronę|url=https://viva.pl/kultura/film/lp/kraina-lodu/|tytuł=Kraina lodu – opis fabuły|opublikowany=viva.pl|data dostępu=2019-06-29|język=pl}}</ref>. Rodzice postanawiają odizolować Elsę od świata zewnętrznego, dopóki nie nauczy się kontrolować swoich mocy<ref name="kraina1"/>. Otrzymuje również rękawiczki, by nie zamrażała wszystkiego poprzez dotyk.
 
Siostry tracą kontakt<ref name="kraina1"/>. WGdy są wieku nastoletnim tracą rodziców,ich którzyrodzice giną podczas sztormu<ref name="kraina2"/>. Po kolejnych trzech latach, z okazji koronowania Elsy na nową królową, zostają otwarte bramy zamku i odbywa się bal<ref name="kraina2"/>. Na nim Anna poznaje księcia Hansa i zgadza się na jego ślubną propozycję<ref name="kraina2"/>. Błogosławieństwa odmawia Elsa, co doprowadza do kłótni między siostrami<ref name="kraina2"/>. Pod wpływem emocji Anna zdejmuje rękawiczkę Elsy, przez co następuje ujawnienie się jej mocy<ref name="kraina1"/>. Przerażeni goście uważają Elzę za wiedźmę, a ta, w obawie przed skrzywdzeniem innych, postanawia uciec z miasta i udaje się w góry<ref name="kraina1"/>. Tam wznosi dla siebie lodowy pałac, przywraca do życia bałwana o imieniu Olaf<ref name="kraina1"/>, którego ulepiły z Anną jako dzieci. Nie wiedziała, że przez uwolnienie swojej mocy sprowadziła na królestwo Arendelle wieczną zimę. Anna postanawia odnaleźć siostrę i przywrócić lato<ref name="kraina1"/>. W trakcie wyprawy w kierunku gór spotyka Kristoffa oraz jego towarzysza, renifera Svena<ref name="kraina1"/>. Wspólnie wyruszają na Lodowy Wierch, gdzie zamieszkała Elsa. W dotarciu do celu pomaga im napotkany bałwan Olaf<ref name="kraina1"/>.
 
Przy spotkaniu sióstr Elsa przyznała, że nie wie, jak przywrócić lato i nie wróci do królestwa, po czym każe Annie odejść. W przypływie emocji Elsa ponownie traci kontrolę nad swoją mocą i trafia zaklęciem w serce siostry, a jednocześnie wyczarowuje olbrzymiego śnieżnego potwora, który ma wyrzucić gości. W drodze powrotnej Anna zaczyna czuć coraz gorzej, a pasemka jej włosów zaczynają zmieniać kolor w biały. Kristoff postanawia poszukać pomocy u swoich przyjaciół, trolli, jednak Król Trolli nie jest w stanie pomóc. Annę może uratować jedynie dowód prawdziwej miłości. Kristoff postanowił zabrać Annę do księcia Hansa, by ten zdjął zaklęcie pocałunkiem.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne