Kraina lodu: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodany 1 bajt ,  1 rok temu
Znaczniki: VisualEditor Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
Przy spotkaniu sióstr Elsa przyznała, że nie wie, jak przywrócić lato i nie wróci do królestwa, po czym każe Annie odejść. W przypływie emocji Elsa ponownie traci kontrolę nad swoją mocą i trafia zaklęciem w serce siostry, a jednocześnie wyczarowuje olbrzymiego śnieżnego potwora, który ma wyrzucić gości. W drodze powrotnej Anna zaczyna czuć coraz gorzej, a pasemka jej włosów zaczynają zmieniać kolor w biały. Kristoff postanawia poszukać pomocy u swoich przyjaciół, trolli, jednak Król Trolli nie jest w stanie pomóc. Annę może uratować jedynie pocałunek prawdziwej miłości. Kristoff postanowił zabrać Annę do księcia Hansa, by ten zdjął zaklęcie.
 
W tym czasie Hans wraz z wojskami atakuje pałac Elsy. Królowa traci przytomność i zostaje pojmana. Hans żąda od niej zdjęcia zaklęcia wiecznej zimy, ale okazuje się to niemożliwe, więc postanawia ją zabić. Tymczasem Anna dociera do Arendelle, gdzie dowiaduje się, że Hans jej nie kochał, a wyznaniem miłości chciał ułatwić sobie objęcie tronu Arendelle. Więzi chorą Annę w komnacie i oznajmia poddanym o jej śmierci. Na pomoc Annie przybywa Olaf, który ją uwalnia, oraz zakochany w dziewczynie Kristoff. W tym samym czasie Hans przekonuje Elsę o jej winie wobec śmierci siostry. Zrozpaczona królowa, z powodu utraty sił, o mało nie ginie, lecz na ratunek przybywa jej Anna, sama jednak zamienia się w lodowy posąg. Elsa pełna żalu całujeobejmuje Annę, a magia jej miłości pozwala na odczarowanie młodszej siostry i przywrócenie lata w Arendelle.
 
Siostry godzą się, a Hans zostaje zesłany do swojej ojczyzny, by tam zostać ukarany przez dwunastu starszych braci. Bałwan Olaf otrzymuje własną śniegową chmurę, by nie roztopił się w lecie, renifer Sven staje się oficjalnym „królewskim dostawcą lodu”, a Kristoff zdobywa serce ukochanej Anny<ref>{{Cytuj| autor = [[Chris Buck]]; [[Jennifer Lee]]; [[Peter Del Vecho]] | tytuł = Kraina lodu | wydawca = The Walt Disney Company | data = 29 listopada 2013}}</ref>.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne