Bryan Adams: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 7 bajtów ,  1 rok temu
Wycofano ostatnie 2 zmiany treści (wprowadzone przez Karol udjdk) - zbędne (wiadomo o kim jest artykuł) + błędne (sekcja o latach 80.).
m (Mała poprawka)
Znaczniki: VisualEditor Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
(Wycofano ostatnie 2 zmiany treści (wprowadzone przez Karol udjdk) - zbędne (wiadomo o kim jest artykuł) + błędne (sekcja o latach 80.).)
Urodził się w [[Kingston (Ontario)|Kingston]], w prowincji [[Ontario]]. Kiedy był młody, wraz z rodzicami (Conrad J. i Elizabeth Jane Adams; z pochodzenia Anglicy) podróżował po [[Europa|Europie]] i [[Bliski Wschód|Bliskim Wschodzie]], zanim osiedlił się na stałe w Kanadzie w 1973 roku. Jego ojciec pracował jako [[dyplomata]], a matka była bibliotekarką.
 
== Kariera muzyczna Bryana ==
W roku 1975, mając szesnaście lat, Adams dołączył do zespołu [[Sweeney Todd (zespół muzyczny)|Sweeney Todd]], zastępując poprzedniego wokalistę, [[Clark Perry|Clarka Perry’ego]]. Latem 1977 roku zespół wydał swój pierwszy i jedyny album, z Adamsem jako wokalistą – ''If Wishes Were Horses''. Adams odszedł z zespołu jesienią i rozpoczął solową karierę.
 
Mając 17 lat, Adams wysłał kilka swoich utworów do wytwórni A&M Records i mając lat osiemnaście podpisał z nimi kontrakt. Do tej pory wydał czternaście albumów. Niektóre z jego utworów napisanych w roku 1978 stały się później hitami, zwłaszcza ''I’m Ready'' (piosenka ta znalazła się na płycie ''Cuts Like a Knife'') i ''Remember'', która pojawiła się na pierwszym albumie. Obie piosenki były śpiewane przez innych artystów zanim jeszcze ukazał się pierwszy album Adamsa.
 
=== Lata 7080. ===
Jego debiutancki album (zatytułowany po prostu ''Bryan Adams'') ukazał się w lutym 1980 roku i był początkiem długoletniej współpracy Adamsa z twórcą piosenek Jimem Vallance’em. Poza piosenkami ''Remember'' i ''Wastin’ Time'', album został nagrany w dniach 29 października – 29 listopada 1979 roku w Manta Studios w [[Toronto]] i był wspólną produkcją Adamsa i Vallance’a. Album w 1986 zdobył w Kanadzie status złotej płyty.
 
29 261

edycji

Menu nawigacyjne