Wikipedia:Kawiarenka/Ogólne: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎Wandalizmy w Wikidanych: katalog rozwiązań i zbieramy przykłady jako argumenty
(→‎Wandalizmy w Wikidanych: katalog rozwiązań i zbieramy przykłady jako argumenty)
** Wystarczy wpisać w zasadzie w WD dowolny wulgaryzm, [https://www.wikidata.org/w/index.php?title=Q6836064&type=revision&diff=1284573883&oldid=1266063957 takich rzecz] jest na pęczki... [[Wikipedysta:Hoa binh|Hoa binh]] ([[Dyskusja wikipedysty:Hoa binh|dyskusja]]) 14:52, 30 wrz 2020 (CEST)
** Z [[:d:Q29510851|Q29510851]] już usunąłem te wulgaryzmy. <font face="Franklin Gothic">[[User:XaxeLoled|<span style="color: #4cb1ef"><b>XaxeLoled</b></span>]]</font> <font face="Courier New">⸤ [[User talk:XaxeLoled|<span style="color: #178ab5">AmA</span>]] ⸣</font> 14:58, 30 wrz 2020 (CEST)
* Proponuję obok dyskusji nad doraźnymi rozwiązaniami (patrolowaniem WD?) opracować katalog rozwiązań trwałych. Przez trwałe mam tu na myśli takie, które nie dokładają społeczności kolejnego miejsca, które trzeba patrolować/sprawdzać równolegle do OZ. Problem moim zdaniem jest o tyle ważny, że mamy prawo wymagać reakcji od działu rozwoju produktu WMF. Tylko potrzebujemy dobrych argumentów i szerokiego spektrum rozwiązań (dlatego celowo proponuję zrobić listę możliwych rozwiązań, nawet częściowych, jeśli to może pomóc w krótkim terminie). Zrobiłem poniżej dwie sekcje do kolaboratywnego tworzenia rozwiązań i gromadzenia argumentów. WMPL na tej podstawie będzie naciskać na naszych kolegów & koleżanki zza wielkiej wody. [[Wikipedysta:TOR|TOR]] ([[Dyskusja wikipedysty:TOR|dyskusja]]) 15:22, 30 wrz 2020 (CEST)
 
=== Katalog możliwych trwałych rozwiązań problemu ===
 
* trzymać opisy wikidanych w hasłach na plwiki (wzorem enwiki)
* zmienić konfigurację wersji mobilnej tak, żeby zamiast opisu z wikidanych było pokazywane [...co?]
* pokazywać zmiany w opisach elementów wikidanych na OZ
* pokazywać zmiany w opisach elementów wikidanych na listach obserwowanych, jeśli zmiana na wikidanych wpływa na obserwowane hasło
* ...
 
=== Przykłady wandalizmów do przekazania WMF ===
 
* ...
 
== Wiki of functions naming contest ==
8925

edycji

Menu nawigacyjne