Wikipedysta:TrueBeliever/Yandere Simulator: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
dodanie tłumaczeń, zalążek fabuły
(próba poprawnienia infoboksa - chyba sam infobox ma problem, bo powinien chować parametry których fizycznie nie ma w callu)
(dodanie tłumaczeń, zalążek fabuły)
 
|kategorie wiekowe=
}}
'''Yandere Simulator''' — powstająca od [[2014]] gra akcji będąca połączeniem typowej [[skradanka|skradanki]] z [[symulator socjalny|symulatorem szkoły]], tworzona przez amerykańskiego programistę Alexandra Mahana, posługującego się pseudonimem ''YandereDev''. Główną bohaterką gry i zarazem postacią grywalną jest Ayano Aishi ({{w języku|ja|愛死彩乃}}), uczennica drugiej klasy japońskiej szkoły średniej, zakochana w starszym o rok chłopaku znanym jako Taro YamadzieYamada -({{w nazwanegojęzyku|ja|山田太郎}}) - w grze jakookreślonego też terminem ''[[Japońskie tytuły grzecznościowe#Senpai i kōhai|Senpai]]''.
 
Motywem przewodnim gry jest osobowość określana w [[Język japoński|języku japońskim]] jako ''yandere'' - archetyp osoby kochającej i oddanej, jednak pod wpływem miłości odsłaniającej mroczne oblicze, zdolnej do czynienia krzywd, a nawet zabijania w imię miłości. Ayano w grze przedstawiona jest jako osoba niezdolna do odczuwania jakichkolwiek uczuć oprócz jednej specyficznej okoliczności - gdy jest w pobliżu swojego ukochanego. Senpai nie zna uczuć Ayano do niego; nie wie też, do czego jest zdolna, i jednym z zadańgłównych wymagań od gracza przez cały przebieg gry jest nie dopuścić do tego, by się tego dowiedział - taka sytuacja oznacza koniec gry. Ayano wyzna mu miłość dopiero po pokonaniu ostatniej rywalki.
 
[[31 sierpnia]] [[2020]] wydane zostało oficjalne demo gry, zawierające wszystkie docelowe mechaniki gry i jedną z dziesięciu planowanych rywalek.
 
== Fabuła ==
 
Ayano cierpi na dziedziczną przypadłość, w wyniku której już od urodzenia jest niezdolna do odczuwania czegokolwiek. Wskazane jest, że jej matka cierpiała dokładnie na tę samą przypadłość, aż do chwili, gdy poznała miłość swojego życia. Mówi ona Ayano, że kiedyś również spotka kogoś wyjątkowego, kto ją dopełni; sprawi, że będzie w stanie odczuwać emocje. Gdy Ayano rozpoczyna naukę w drugiej klasie szkoły średniej, na korytarzu Akademi High, szkoły, do której uczęszcza, wpada przypadkiem na Taro Yamadę i w tej chwili doświadcza zdolności odczuwania emocji. Szybko uzależnia się od tej zdolności; wiedząc, że to Yamada jest tym, który wyzwala w niej uczucia, jest zdeterminowana, by zatrzymać go przy sobie za wszelką cenę. Jednakże, gdy po chwili Ayano widzi Yamadę rozmawiającego na korytarzu z Osaną Najimi ({{w języku|ja|幼なじみ}}, dosł. ''przyjaciółka z dzieciństwa''), uświadamia sobie, że Osana jest jej potencjalną rywalką i może pokrzyżować jej plany. Postanawia więc pozbyć się rywalki za wszelką cenę.
 
Nieformalną sojuszniczką Ayano zostaje ''Info-chan'', dziewczyna specjalizująca się w zbieraniu i sprzedawaniu informacji. Oferuje Ayano gamę usług, które mogą pomóc jej w osiągnięciu celu - pozbycia się Osany. Gracz nie musi korzystać z usług Info-chan, by ukończyć grę dopełniwszy zadania, lecz współpraca z nią znacząco redukuje potrzebny czas i pozwala na osiągnięcie pewnych niedostępnych w inny sposób bonusów. Za usługi Info-chan trzeba jednak zapłacić - walutą są tzw. ''Info Points'', które można zdobyć na kilka sposobów, w tym: przesyłanie Info-chan fotografii twarzy uczniów i nauczycieli, przesyłanie zdjęć bielizny uczennic, montaż [[Pluskwa (podsłuch)|urządzeń podsłuchowych]] w określonych miejscach na terenie szkoły czy dostarczanie Info-chan [[Telefon komórkowy|telefonów]] uczniów celem instalacji [[Oprogramowanie szpiegujące|oprogramowania szpiegującego]].
 
[[:Kategoria:Skradanki]]

Menu nawigacyjne