Weronika Mars: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 2 bajty ,  11 miesięcy temu
m
int.
m (Wycofano edycje użytkownika Pedał13 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to XaxeLoled.)
Znacznik: Wycofanie zmian
m (int.)
Znaczniki: VisualEditor Zadanie nowicjusza
Rob Thomas w oryginale napisał ''Veronikę Mars'' jako książkę, w której główną rolę odgrywał chłopak. Rozdziały (w serialu odcinki) miały zupełnie inną strukturę. Główny bohater w innej kolejności rozwiązywał różne sprawy, a pierwsze dwa sezony miały dotyczyć tej samej i jednej sprawy. Z kolei trzeci miał przybrać inny wygląd – w pierwszej wersji miał zawierać tylko jedną zagadkę, mniej odcinków i być „wstępem” do czwartego oraz pracy w FBI.
 
Gdy pierwszy sezon wystartował z 22 odcinkami, średnio 2,5 miliona widzów oglądało każdy w Stanach Zjednoczonych. Serial zajmował wysokie miejsca w rankingach najlepszych seriali telewizyjnych i zdobył wiele nagród oraz nominacji, na przykład dwukrotną nominację do [[Nagroda Satelita|Nagród Satelity]], cztery do [[Saturn (nagroda filmowa)|Saturna]], czy pięć Teen Choice Awards. Mimo tego, w 2007 roku stacja [[The CW]] zdecydowała o zakończeniu serialu.
 
Wersje serialu na DVD nie zostały wydane w Polsce. Są dostępne między innymi w takich państwach jak USA, Kanada czy Hiszpania.
 
== Bohaterowie ==
'''Weronika Mars''' – główna bohaterka serialu, córka Keitha Marsa i Lianne Mars. Odkąd zginęła jej najlepsza przyjaciółka Lily Kane oraz jej matka, uciekła z domu, i zaczęła wraz z ojcem - wcześniej szeryfem - prowadzić firmę detektywistyczną. Veronice było ciężko w liceum, do którego uczęszczała (Neptune High School), ponieważ wyśmiewano ją z powodu nielogicznych decyzji jej ojca w ostatnich dniach pracy jako szeryfa. Byłe koleżanki obgadywały Veronicę z zazdrości o chłopaka, z którym się umawiała - Duncana Kane’a, brata Lily.
 
Choć wiele osób nie tolerowało Veroniki w szkole, powierzano jej sekrety i problemy. Veronica za opłatą pomagała innym uczniom znaleźć dowody na zdradę ich partnerów. Odnalezienie psa koleżanki czy człowieka nie stanowi dla niej większego problemu. W jednym z odcinków możemy zobaczyć, jak Veronica 'pracuje' dla wicedyrektora Neptune High - Vana Clemmonsa, pomagając odzyskać szkolną maskotkę (papugę). Mars odziedziczyła po ojcu bardzo logiczny sposób myślenia i jeśli nie ma bezpośredniego dowodu na czyjąś winę - sama potrafiłapotrafi wydedukować zakończenie historii.
 
W trzecim sezonie V. studiuje na uniwersytecie Hearst, najprawdopodobniej kryminologię lub psychologię. Dziekan uczelni, jak i wykładowca kryminologii bardzo ją doceniali. W połowie roku Veronica dowiaduje się o przyjęciu na letni staż w FBI, co było szczytem jej marzeń.
 
Weronika Mars w swoim życiu zaznała wiele bólu. W pierwszej klasie liceum została zgwałcona na imprezie urodzinowej, pod koniec roku szkolnego zamordowano jej najlepszą przyjaciółkę, jej tata został zdegradowany ze stanowiska szeryfa hrabstwa, a mama odeszła z domu, dodatkowo mając problemy alkoholowe. Mimo wszystkich zdarzeń, Veronica pozostaje zabawną, ironiczną i bardzo interesującą osobą. Jej życie miłosne jest burzliwe, jednak nie miała ona wielu chłopaków w swoim życiu.
 
'''Keith Mars''' – ojciec Veroniki, były mąż Lianne. Jest prywatnym detektywem w mieście Neptune, byłym szeryfem. Gdy zamordowano córkę miliardera, właściciela firmy komputerowej - Jake’a Kane’a, Keith oskarżył go o to zabójstwo. Gdy okazało się, że ktoś inny przyznał się do zbrodni, szeryf Mars został zdegradowany ze swojego stanowiska i otworzył biuro detektywistyczne, które prowadzi aż do ostatnich odcinków trzeciej serii. Po zamordowaniu Dona Lamba chwilowo wraca na stanowisko szeryfa hrabstwa.
14

edycji

Menu nawigacyjne