Wikipedia:Kawiarenka/Zasady: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 969 bajtów ,  9 miesięcy temu
********* {{re|Nedops}} Czyli o ile rozumiem: dyskusji na kanale się nie prowadzi, na innych zamkniętych grupach admińskich również się ich nie prowadzi w/s decyzji poczekalni, a nawet gdyby się prowadziło to admini są tak rózni w opiniach, że żadnej opinii w/s haseł z poczekalni uzgodnić na w/w kanałach nie mogą. Jednocześnie jednak, kanały dedykowane poczekalni są adminom tak absolutnie niezbędne, że propozycja prowadzenia całej dyskusji, w tym części obejmującej skasowanie/pozostawienie hasła, w sposób jawny i dostępny wszystkim userom wzburzyła niektórych adminów do tego stopnia, że stwierdzili iż: 1. ipki nie powinni mieć prawa głosu w dyskusjach nt. projektu, który tworzą na równi z adminami i de facto nie są członkami społeczności; 2. ci, którzy chcieliby jawności podejmowania decyzji w/s zachowania haseł przez nich tworzonych to osoby chore psychicznie (urojenia). --[[Wikipedysta:Piotr967|Piotr967]] [[Dyskusja wikipedysty:Piotr967|''podyskutujmy'']] 12:50, 6 lut 2021 (CET)
********** Jak już pisałem – ja nigdy nie korzystałem z Discorda. Tak, na innych kanałach nie uzgadniamy werdyktów w DNU :) Nie wiem kto tak opisał ten kanał i czy konsultował się z osobami działającymi w DNU :P [[Wikipedysta:Nedops|Nedops]] ([[Dyskusja wikipedysty:Nedops|dyskusja]]) 13:06, 6 lut 2021 (CET)
*********** no, autorstwo tajnych kanałów siłą rzeczy też jest tajne:) Ale czasem są przecieki: Gdarin ostatnio u Jckowala pisał: "Don Jckowalu, serwer na Discordzie założył sam Don Lócesilion, by Rodzina mogła omówić w spokoju różne sprawy wymagające omówienia". Tyle, ze nie wiem czy obejmuje to wszystkie kanały serwera, łącznie z tymi "tylko dla adminów". Tych tajnych ścieżek komunikacji dla wybranych grup wikipedystów (łącznie z tajnymi grupami FB) jest już tyle, że celem owej transparentności, którą tak mocno deklaruje WF i SWMP, dobrze by było opracować jakiś przewodnik po nich, lub chociaż spis, by dało się poruszać w tym gąszczu tajnej transparentności. Oczywiście spis by się utajniło i dostęp doń ograniczyło do wybranej grupy wikipedystów, ale jednak to przydatna rzecz, nawet dla Rodziny:) --[[Wikipedysta:Piotr967|Piotr967]] [[Dyskusja wikipedysty:Piotr967|''podyskutujmy'']] 13:27, 6 lut 2021 (CET)
*******Tak, widziałem, formalnie nie ma przeszkód ale technicznie (prakseologicznie) to kontynuacja problemu. Co jeśli więcej niż jeden user "zamknie" tą samą dyskusję? [[Wikipedysta:Pawelboch|pawelboch]] ([[Dyskusja wikipedysty:Pawelboch|dyskusja]]) 00:11, 6 lut 2021 (CET)
* Dziś zakaz wypowiedzi dla ajpików, jutro zakaz wypowiedzi dla osób z poza komunikatora. [[Specjalna:Wkład/5.173.88.161|5.173.88.161]] ([[Dyskusja wikipedysty:5.173.88.161|dyskusja]]) 20:40, 2 lut 2021 (CET)
38 048

edycji

Menu nawigacyjne