Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2021:02:14:Władysław Brzuzy: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(→‎Władysław Brzuzy: odpowiedź, komentarz)
Znacznik: edytor kodu źródłowego 2017
* Jako postać ważna lokalnie (udokumentowane) nie miałbym nic przeciwko, by hasło pozostało. [[Wikipedysta:Paelius|Paelius]] ([[Dyskusja wikipedysty:Paelius|dyskusja]]) 13:20, 15 lut 2021 (CET)
* {{re|Smarcinkiewicz}} Nie jestem panią. Ale to drobiazg. Wchodzi Pan w nowe środowisko i chce po swojemu interpretować zasady, które potwierdziliśmy w setkach dyskusji takich jak ta. Z zakładania Solidarności są może ency członkowie pierwszej Komisji Międzyzakładowej. Nie są ci, którzy zakładali w poszczególnych zakładach czy miastach. Wielokrotnie zdecydowano, że niższe odznaczenia nie dają encyklopedyczności. Proponuję przeczytać kilkanaście dyskusji o biogramach działaczy (do znalezienia w [[Wikipedia:Poczekalnia/Załatwione]]). A zmiany interpretacji zasad odbywają się po bardzo długich dyskusjach w Kawiarence, a nie tutaj. {{re|Paelius}} co znaczt ''ważna lokalnie''? Aktywny działacz, ale funkcji wysokich nie pełnił. Co znaczy ''doradzał posłom'' - to jest nic. Gdzie wykazano, że owi posłowie z jego porady coś specjalnego dokonali? Statuty miast i województw pisze chyba mnóstwo osób, a prawdopodobnie według szablonu. Znaczna praca, wiele godzin i dni, ale tylko (za przeproszeniem) praca. Co innego ułożyć program partii (a nie statut według poleceń szefa partii), co innego regułę zakonu czy regulamin nowego rodzaju skautów (zwłaszcza, jeśli czyni to jedna-dwie osoby (Małachowscy), w sposób pionierski. Ja uważam, że najbliższe encyklopedyczności jest bycie wiceprzewodniczącym Rady, ale to wciąż o stopień niżej. [[Wikipedysta:Ciacho5|Ciacho5]] ([[Dyskusja wikipedysty:Ciacho5|dyskusja]]) 16:17, 15 lut 2021 (CET)
*:Szanowny Panie, znam przynajmniej kilka osób, które są na Wiki, a które nie spełniają Pana wysokich wymagań. Medal "Zasłużony dla Wymiaru sprawiedliwości" Pan Władysław otrzymał za doradzanie posłowi RP Andrzejowi Orzechowskiemu i senatorowi RP Markowi Konopce w zakresie zmian prawa cywilnego: "Brał udział w pracach sejmowych jako konsultant ustaw związanych z prawem o hipotekach, prawem spadkowym oraz prawem pierwokupu." (https://gazetaolsztynska.pl/elk/284675,Minister-docenil-naszego-notariusza.html). Zmiany te weszły w życie. Kiedy Pan Brzuzy pracował nad Statutem Rady Miasta Ełku w pierwszym samorządzie miejskim jeszcze nie było przetartych szlaków. To on przecierał szlaki i jego wiedza prawna była w tym pomocna. Zakładanie NSZ na UMK w Toruniu też nic nie znaczy? Łączę wyrazy szacunku [[Wikipedysta:Smarcinkiewicz|Smarcinkiewicz]] ([[Dyskusja wikipedysty:Smarcinkiewicz|dyskusja]]) 17:32, 15 lut 2021 (CET)
125

edycji

Menu nawigacyjne