Wikipedia:Kawiarenka/Ogólne: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1479 bajtów ,  4 miesiące temu
m (archiwizacja 1 wątku (starsze niż 31d) do Wikipedia:Kawiarenka/Ogólne dyskusja/Archiwum/2021-1 półrocze)
Znacznik: edytor kodu źródłowego 2017
 
:::Dziękuję, cieszę się :) [[Wikipedysta:Wiroid|Wiroid]] ([[Dyskusja wikipedysty:Wiroid|dyskusja]]) 11:30, 19 maj 2021 (CEST)
 
== Badanie Potrzeb Wikimediów w Regionie CEE w ramach przygotowań do utworzenia CEE Hub ==
 
Drodzy Wikimedianie i Wikimedianki,
 
od stycznia grupa Wikimedian z Europy Środkowej i Wschodniej pracuje nad utworzeniem huba – czyli regionalnej sieci wsparcia – dla naszego regionu, aby pomóc mniejszym społecznością rozwijać i poszerzać zasoby wolnej wiedzy.
 
Pierwszym krokiem na tej drodze jest przeprowadzenie badania potrzeb i zabranie informacji o problemach Wikimedian i lokalnych organizacji działających w ramach ruchu Wikimedia.
 
Badanie będzie przeprowadzone on-line w formie serii wywiadów, warsztatów i ankiet. Obejmie też przegląd dokumentów grantowych organizacji.
 
Po zgromadzeniu i przeanalizowaniu danych podzielimy się z wami wnioskami (w listopadzie 2021) i rozpoczniemy pracę nad utworzeniem Wikimedia CEE Hub.
 
Żeby zrealizować badanie na odpowiednim poziomie wystąpiliśmy do Wikimedia Foundation z wnioskiem o grant w wysokości 8 000 USD. Grant obsługuje Wikimedia Polska, a wniosek grantowy możecie przeczytać tutaj:
https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:Project/Rapid/Wikimedia_Poland/CEE_Needs_Research
 
Obecnie czekamy na zatwierdzenie wniosku. Po jego przyznaniu odezwiemy się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tego jak możecie wziąć udział w badaniu i pomóc nam opisać stan ruchu Wikimedia w naszym regionie.
 
--[[Wikipedysta:TOR|TOR]] ([[Dyskusja wikipedysty:TOR|dyskusja]]) 18:34, 4 cze 2021 (CEST)
8925

edycji

Menu nawigacyjne