Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2021:07:12:Sponsored: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎Sponsored: odpowiedźw dyskusji
(Nowa dyskusja nad usunięciem)
 
(→‎Sponsored: odpowiedźw dyskusji)
: {{lnDNU|Sponsored}}
Co czyni ten temat [[WP:ENCY]]? Niszowy termin slabo uźródłowiony (jedno zdanie do instrukcji na blogu googla, większość informacji nie ma źródeł). Hasło stworzone rok temu, autor dalej aktywny, można ew. cofnąć do brudnopisu autora ale potencjału nie widzę... [[Wikipedysta:Piotrus|Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus]] [[Dyskusja_Wikipedysty:Piotrus|<sub><font style="color:#7CFC00;background:#006400;">Słucham?</font></sub>]] 12:21, 12 lip 2021 (CEST)
 
 
Co jak co, ale jedno jest pewne - wy Wikipedyści (bo ja się do nich nie zaliczam na pewno) jesteście dziwną grupą społeczną. @Piotrus - dlaczego - tak samo jak inni polscy Wikipedyści - traktujesz artykuły wybiórczo? Nie przeszkadzają ci bliźniacze artykuły "Ugc" czy "nofollow" tylko przyczepiłeś się do tego jednego biednego "sponsored". Wy i cała polska Wikipedia z roku na rok tracicie na powadze, wiele ludzi ma o was Wikipedystach złe zdanie. Istotne encyklopedyczne rzeczy są przez Was usuwane, ale jakieś mało ważne pierdoły zostają. Dlaczego? Bo artykuł musi być przede wszystkim wyglądać - wartość merytoryczna jest na drugim miejscu - najważniejsze, żeby artykuł miał dużo przypisów. A to, że te przypisy są nic nie warte, to mało kogo interesuje. Na Wikipedii jest dużo nauczycieli akademickich i nie dziwi mnie ani trochę niski poziom szkolnictwa wyższego w Polsce - dla Was najważniejsza jest sztuka dla sztuki - Wy nie chcecie ważnych, konkretnych i prawdziwych informacji - Wy chcecie po prostu dużo przypisów - bo wtedy artykuł ładnie wygląda, ma bardziej poważny charakter itd. A w przypisy przecież nikt się nie zagłębia i nie czyta ich.. Forma jest ważniejsza od treści. Aha, no i najważniejsza jest kultura - można pisać straszne banialuki, ale jeśli podaje się je zgodnie z savoir-vivrem, to są one wręcz oklaskiwane. Napiszesz coś wartościowego, ale jakiegoś profesora zakuje serce, bo użyłeś słowa "zadowolony" zamiast "ukontentowany", to już twój artykuł jest skreślony. Coś jeszcze? Oceniacie jakość artykułu nie wedle jego jakości, ale wedle jego autora. Lubię autora, pomimo że tekst jest słaby? Zostawiam. Artykuł jest super, ale autor jest w mojej ocenie dziwny? Usuwam artykuł.
 
Znaleźliście sobie chłopca do bicia - „oo ten gość napisał jakiś artykuł, usuniemy go, bo na pewno nie jest-ency. Przecież ten gość nie ma prawa napisać ency-artykułu” [[Wikipedysta:AlbertDeRava|AlbertDeRava]] ([[Dyskusja wikipedysty:AlbertDeRava|dyskusja]])
366

edycji

Menu nawigacyjne