Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1112 bajtów ,  10 miesięcy temu
m
(→‎8 (Pawian chudy): sprawdzone)
** {{ping|Zielonooki}} Bardzo dziękuję, wzajemnie. :) <span style="font-variant: small-caps">[[Wikipedysta:Enzo^|Enzo^]]</span> <span style="font-style: oblique"><small>([[Dyskusja_Wikipedysty:Enzo^|dyskusja]])</small></span>
** {{ping|Ented}} Kwestia sposobu ilustrowania zdjęciami jest oczywiście do dyskusji. Nie bez wątpliwości wrzuciłem tak dużo zdjęć. Całkowicie zgadzam się natomiast z Tobą co do formatowania "Złote minarety po obu stronach dziedzińca...". Nie umiem tego jednak zrobić inaczej. Próbowałem szablonu Duża grafika i innych metod. Ostatecznie wybrana była obarczona najmniejszymi wadami. Dlatego poproszę o poradę, jak to zdjęcie wstawić prawidłowo, z zachowaniem konwencji ilustrowania pozostałych sekcji i przy założeniu, że zdjęcia po prawej, przynajmniej w części, pozostaną. Z góry dziękuję i pozdrawiam. <span style="font-variant: small-caps">[[Wikipedysta:Enzo^|Enzo^]]</span> <span style="font-style: oblique"><small>([[Dyskusja_Wikipedysty:Enzo^|dyskusja]])</small></span> 10:50, 24 sie 2021 (CEST)
** Po pierwsze to zgodnie z zaleceniami KSNG powinno być Mauzoleum Imama Rezy [http://ksng.gugik.gov.pl/pliki/protokol_ksng/protokol_ksng-99_posiedzenie.pdf]. Po drugie ktoś tutaj zupełnie nie panuje nad transkrypcją z arabskiego i perskiego - to nie tylko kwestia tego, że transkrypcja z reguły jest żywcem z angielskiego, ale także tego, iż to nie jest nawet jakaś jednolita angielska transkrypcja. Po trzecie mnóstwo literówek - np. raz Szahruch, a potem Szahrud, Ilhanidzi zamiast Ilchanidzi itd., itp. Po czwarte dziwne tłumaczenia muzułmańskich wyrażeń - np. Czternastu Nieomylnych, zamiast Bezgrzesznych (bo taki jest sens tego wyrażenia). Ale sprowadza się to wszystko go do jednego - ktoś tutaj kompletnie nie panuje nad nazwami własnymi i specyficzną kulturowo-religijną terminologią świata islamu. Moim zdaniem w tej postaci to się nie nadaje do Czywiesza, bo do poprawienia jest co drugie czy trzecie zdanie (a to literówka, a to dziwna transkrypcja, a to jakiś inny mankament)--[[Wikipedysta:Nous|Nous]] ([[Dyskusja wikipedysty:Nous|dyskusja]]) 22:54, 28 sie 2021 (CEST)
 
=== 3 (Wałczyk fioletowy) ===
27 973

edycje

Menu nawigacyjne