Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 535 bajtów ,  11 miesięcy temu
Nie ma gimnazjów
[wersja przejrzana][wersja nieprzejrzana]
(szablon)
(Nie ma gimnazjów)
 
== Publikacje ==
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe wydaje podręczniki dla szkół ponadgimnazjalnychpodstawowych i średnich do matematyki, języka polskiego, historii, fizyki, biologii i plastyki. Oprócz podręczników do matematyki z serii ''Matematyka z plusem'' – GWO wydaje książki do języka polskiego (''Między nami'' i ''Nauka o języku'' – szkoła podstawowa i gimnazjum, ''Między tekstami'' – szkoła średnia), historii (''Podróże w czasie'' – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia), fizyki (''Fizyka z plusem'' – gimnazjum), biologii (''Biologia z tangramem'' – szkoła średnia) i plastyki (''Świeżo malowane'' – szkoła podstawowa) oraz książki pomocnicze. {{fakt|Oprócz tego w ramach programu Lepsza Szkoła, oferuje serię testów sprawdzających umiejętności uczniów, ''Sesje z Plusem''.|data=2016-02}}
 
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe realizuje również projekty interaktywne, w skład których wchodzą kursy internetowe (Matematura.pl, Matlandia, Gimplus), internetowe mapy historyczne (''Historyczna Mapa Polski'' oraz ''Mapa Imperium Rzymskiego''), jak i aplikacje online, wspierające pracę nauczycieli (''Kompozytor klasówek'').
 
== Projekty edukacyjne ==
Wydawnictwo zainicjowało w 2002 roku projekt edukacyjny ''Lepsza Szkoła'' obejmujący nauczycieli matematyki, języka polskiego, historii, fizyki i biologii. Jego główne cele to badanie efektywności nauczania, rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej oraz kształcenie nauczycieli. TakżeKolejnym projektprojektem była pomoc w rozwoju ''InteraktywnaAkademii matematyka30+'' mającyzałożonej naprzez celuGdańską podwyższenieFundację poziomuRozwoju nauczaniaoraz matematykiFundację wdla gimnazjachUniwersytetu zJagiellońskiego. Akademia 30+ to projekt typu [[PowiatOrganizacja kartuskinon-profit|powiatu kartuskiegonon-profit]], przezdziałający upowszechnieniew nowoczesnych[[Kraków|Krakowie]], metod[[Częstochowa|Częstochowie]] nauczaniaoraz matematykiw z[[Trójmiasto|Trójmieście]]. zastosowaniemDzięki innowacyjnychAkademii narzędzi30+ multimedialnychosoby czynne tabliczawodowo, interaktywnych.które Projektnie zakładał,mają żedużo dziękiwolnego wykorzystaniuczasu, nowoczesnychmogą technologiidalej udakształcić się skupići uwagęrozwijać uczniów, zwiększając ichswoje motywacjęzainteresowania, zaangażowanieuczęszczając wna tokwarsztaty zajęć,i awykłady tymprowadzone samymprzez specjalistów z efektywnośćcałej naukiPolski.
Kolejnym projektem była pomoc w rozwoju ''Akademii 30+'' założonej przez Gdańską Fundację Rozwoju oraz Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Akademia 30+ to projekt typu [[Organizacja non-profit|non-profit]], działający w [[Kraków|Krakowie]], [[Częstochowa|Częstochowie]] oraz w [[Trójmiasto|Trójmieście]]. Dzięki Akademii 30+ osoby czynne zawodowo, które nie mają dużo wolnego czasu, mogą dalej kształcić się i rozwijać swoje zainteresowania, uczęszczając na warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów z całej Polski.
GWO jest partnerem w ''Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim'' organizowanym przez fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, skierowanym do maturzystów z całej Polski.
 

Menu nawigacyjne