Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (archiwizacja 1 wątku (starsze niż 31d) do Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo dyskusja/Archiwum/2021-sierpień)
Znaczniki: Odpowiedź Kod źródłowy
: Co do artykułu [[Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu]], to nigdzie bym go nie przenosił, bo uczelnia (spełniająca przesłanki ency) funkcjonowała ponad półtorej dekady i została zniesiona, a na jej bazie formalnie utworzona została nowa uczelnia (czy też wręcz eufemistycznie "reaktywowana", po ponad dwóch stuleciach niebytu, ta historyczna). Przypadek analogiczny do -> [[Akademia Obrony Narodowej]]. --[[Wikipedysta:Alan ffm|Alan ffm]] ([[Dyskusja wikipedysty:Alan ffm|dyskusja]]) 19:30, 26 wrz 2021 (CEST)
:: AZ przejęła mienie, pracowników, studentów, uczestników studiów podyplomowych i osoby przyjęte na pierwszy rok studiów do UPZ. Akademia Zamojska to jest po prostu czwarta nazwa uczelni powołanej w 2005 (UPZ to nazwa z lat 2019–2021). Nie widzę powodów, dla których należałoby to rozbijać na różne artykuły. Jeśli chodzi o AON i ASzWoj, to na pierwszy rzut oka te hasła są do integracji (teraz mamy sytuację, że powstało nowe hasło dla uczelni z 2016 i opisano w nim jej poprzedniczki, w tym tę z XVIII w.). [[Wikipedysta:Nonander|Nonander]] ([[Dyskusja wikipedysty:Nonander|dyskusja]]) 19:47, 26 wrz 2021 (CEST)
:::Dodam tylko, że choć mamy ustawą o utworzeniu Akademii Zamojskiej (analogicznie AON), to w rejestrze uczelni pod tą nazwą mamy rok założenia 2005 [https://polon.nauka.gov.pl/opi/aa/instytucja/pokaz?execution=e3s1], a w indeksie podaną "poprzednią nazwę". Ewidentna kontynuacja, ta sama organizacja... Nieporozumieniem jest natomiast użycie sformułowania "reaktywacja" w artykule o starej Akademii Zamojskiej (tak, pojawia się w oficjalnych dokumentach, ale to tworzenie rzeczywistości, zwykła propaganda – poniekąd analogiczny przypadek jak z [https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ilustrowany_Kurier_Codzienny&diff=61515959&oldid=61087811 tą] edycją). [[Wikipedysta:Grzegorz B.|Grzegorz B.]] ([[Dyskusja wikipedysty:Grzegorz B.|dyskusja]]) 09:05, 28 wrz 2021 (CEST)
18 786

edycji

Menu nawigacyjne