Przejazd kolejowo-drogowy: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 15 bajtów ,  6 miesięcy temu
m
drobne merytoryczne (usunięcie wandalizmu); Rozp. nr 1744 wyraźnie wskazuje kategorie A, B, C i E jako te, które mogą posiadać ToP-y; kategoria F wynika z faktu, że może posiadać system zabezpieczeń jak dla kat. B; pozostaje tylko kat. D bez ToP-ów
(Image renamed. (GlobalReplace v0.6.5))
m (drobne merytoryczne (usunięcie wandalizmu); Rozp. nr 1744 wyraźnie wskazuje kategorie A, B, C i E jako te, które mogą posiadać ToP-y; kategoria F wynika z faktu, że może posiadać system zabezpieczeń jak dla kat. B; pozostaje tylko kat. D bez ToP-ów)
|}
 
Przejazd uważa się za obsługiwany na miejscu, jeżeli stanowisko do jego obsługi znajduje się w odległości do 60 m i jest zachowana widoczność z miejsca jego obsługi. Na przejazdach obsługiwanych z odległości stosuje się gong lub inny sygnał [[dźwięk]]owy ostrzegający o opuszczaniu się rogatek na 8 sekund przed rozpoczęciem ich opuszczania. Przejazdy zwszystkich sygnalizacjąkategorii samoczynną(oprócz kategorii D) mogą być chronione [[tarcza ostrzegawcza|tarczami ostrzegawczymi]] przejazdowymi wyświetlającymi sygnał OsP, który informuje [[Maszynista (kolej)|maszynistę]] pojazdu kolejowego o działaniu bądź awarii urządzeń zabezpieczających przejazd. Istnieją przejazdy kategorii A obsługiwane przez drużynę pociągową lub obsługę pojazdu pomocniczego. Przed takimi przejazdami pociąg zatrzymuje się, drużyna pociągowa lub obsługa pojazdu pomocniczego opuszcza rogatki albo wstrzymuje ruch sygnałem D-7, a następnie kontynuuje jazdę, względnie po przejeździe podnosi rogatki.
 
[[Plik:Plankorsning.JPG|thumb|Przejazd kolejowy w Szwecji]]

Menu nawigacyjne